Beautiful Girl With Cup Hot Tea

Smrtící kombinace pro rýmu i pneumatiky na břiše: nebojte se okořenit si život

Někteří lidé mají rádi nálev ze zelených listů, jiní si vybírají bílý nebo červený čaj, existují však i takoví, kteří si neumí představit den bez šálku černého čaje. Do čaje obvykle přidáváme cukr, ale jsou tu i milovníci, kteří upřednostňují mléko. Dokonce je v zimních měsících i oblíbený čaj s rumem. Zázvorový čaj však vyniká ve více směrech.

Čaj se zázvorem a skořicí

Ne každý je milovníkem obyčejného čaje, jako je zelený nebo černý. Pokud si ale neumíte představit den bez černého čaje a navíc vás straší pneumatiky na břiše, vyzkoušejte si připravit černý čaj se zázvorem a skořicí. K přípravě budete potřebovat 250 ml vody, černý čaj, skořicovou tyčinku, 4 cm kořene zázvoru, plátek pomeranče, šťávu z poloviny citronu, několik hřebíčků, a chcete-li, můžete přidat i špetku kardamomu.

Zázvor nakrájejte na plátky a poté jej vhoďte do vody spolu s ostatním kořením. Když se směs začne vařit, přidejte čaj a silnější plátek pomeranče a ještě chvíli vařte, aby čaj získal sílu a aroma. Potom nechte čaj vychladnout. Nakonec přidejte šťávu vymačkanou z poloviny pomeranče (nelijte šťávu do vroucí vody!), promíchejte a podávejte. Nápoj můžete také přelít přes sítko, pokud nechcete, aby koření plavalo v čaji.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravé a prospěšné čaje

Úspěch této kombinace se odráží i od vědeckých studií, které dokázaly, že skořice reguluje hladinu cukru v krvi, což snižuje naši chuť k jídlu, a zázvor zvyšuje výdej kalorií, zatímco hřebíček urychluje metabolismus. Doporučujeme přidat zbývající ingredience dle chuti. Pokud ale nemáte rádi černý čaj, můžete vyzkoušet i jiné druhy.

Zelený čaj například urychluje trávení a spalování tuků a navíc zlepšuje stav krevních cév, poskytuje vitamín A a aminokyseliny. Červený čaj blokuje vstřebávání tuků z potravy a urychluje metabolismus, používá se také v čisticí stravě. Šálek tohoto čaje je zdrojem vitamínu E, hořčíku a železa. Bílý čaj obsahuje polyfenoly, které ničí volné radikály, má pozitivní vliv na nervový systém a je zdrojem vitamínu C.

Zdroj: https://www.sweetteaandthyme.com/cinnamon-ginger-tea/