Rozvod2

Smutné statistiky se už řadu let nemění. Velké procento párů míří nevyhnutelně k rozpadu

Není žádným tajemstvím, že vztahy v dřívějších dobách měly mnohem delší výdrž, než jak je tomu v současné době. Jak jistě všichni víme, většina vztahů vzniklých k současné době vede k rozvodu, což je velmi smutné zjištění. Proto jsme se rozhodli připravit pro vás článek, který shrnuje partnerský život dříve a dnes. Co lidé dělali jinak, že ve vztahu vydrželi až do konce života? Proč se současné vztahy poměrně rychle rozpadají? Pojďme si to objasnit.

Zdroj obrázku: Freepik

Co říká statistika

Jak tomu bývá u každého problému, existují určité rysy, při kterých má problém statisticky vyšší šanci vzniku. To samozřejmě platí také pro soužití v páru. Je obrovské množství lidí, kteří se rozvádí před 20. výročím. Obecně pár, který se častěji rozvádí, tvoří mladší žena a starší muž. Pokud je ve vztahu starší žena, snáze se vyrovnává s nesnázemi a problémy ve vztahu. Lépe také řeší porozvodové vyrovnání a péči o děti.

Zdroj obrázku: Freepik

Vysoký počet rozvodů

Jak již bylo zmíněno výše, je u nás opravdu vysoký počet rozvedených párů. Možná je to dáno právě tím, že se ve světe protěžuje myšlenka individualizace. Každý z nás je jiný, odnaučili jsme se jít za společnými, rodinnými cíli, ale každý se v páru snaží jít za tím svým. Problém ovšem nastává, když má žena jiné představy o svém životě, než jaké má muž. Lidé v takovém páru se začínají hádat, každý chce prosadit svůj postoj k životu, což vede ke vzájemnému odcizení a hledání jiných osob, u kterých budeme mít zastání. Pak dochází k rozpadům a rozchodům párů, které jsou často okořeněny útěkem k druhé osobě, u které člověk momentálně cítí zastání svých postojů a sympatizaci s ním. Mnoho lidí tak utíká z jednoho partnerského života rovnou do druhého.

Zdroj: https://bestlifeonline.com/breakup-reasons/