Snadný trik žehlení košil ohromí každou správnou manželku. Ty musí litovat, že je to nenapadlo dříve

Košile jsou běžně nošeným kusem oblečení. Muži je nosí samostatně nebo k obleku, ženy jako součást svého outfitu. Aby košile dobře vypadala, je třeba nejenom koupit správnou velikost, nebo ji udržovat v čistotě. Košile by také neměla být zmačkaná. Měla by být vždy dokonale vyžehlená. A právě to je často nadlidský úkol. A když už se podaří dodržet správné ohyby, je tu problém v oblasti zapínání a knoflíků.

Žehlení mezi knoflíčky je náročné

Každá žena, která někdy žehlila košili, ta musí jasně potvrdit, že nejnáročnějším místem je jistě oblast mezi knoflíčky. Nejenom, že se sem musí správně zajet žehličkou pod optimálním úhlem, ale je třeba také zajistit, aby knoflíčky plochu žehličky nepoškrábaly. Jak se říká, trénink dělá mistra a ty ženy, které už vyžehlily stovky košil, vědí jak na to. Jsou ale i takové, které místo tréninku raději využijí naprosto jednoduchý a přitom efektní trik, která funguje zcela spolehlivě.

Zdroj obrázku: Freepik

Z jaké strany?

Onen trik k žehlení košil je natolik snadný, že mnohé ženy mohou jenom litovat toho, že na něho nepřišly dříve. Nejde totiž o nic složitého, o žádný grif nebo netradiční metodu. Jediné, co stačí, je zvolit správnou stranu. Že se některé oblečení žehlí naruby, je zcela běžné. Týká se to třeba triček s potiskem, nebo takového outfitu, kde by hrozilo poškození žehličky. A právě tato metoda žehlení může pomoci ke snadnějšímu zvládnutí právě části s knoflíčky.

Stačí otočit

Metoda žehlení košile tak, aby oblast mezi knoflíčky šla vyžehlit velmi jednoduše, je více než snadná. Stačí totiž košili jenom otočit a tuto oblast žehlit takzvaně z rubu. Na ní jsou totiž pouze nitě, které žehličku nijak nepoškodí a při žehlení se jim ani není třeba vyhýbat. Zatímco dříve mohlo žehlení této malé části trvat i několik minut, daná metoda ho zkrátí i na několik desítek vteřin. A  úspora času a námahy je priorita u každé ženy, která někdy žehlila.

Zdroj: Life Hacks