Sněhově bílé a nadýchané ručníky jsou nejlepším zakončením každé domácí koupele

Když si koupíte bílé ručníky, tak si přejete, aby takto bílé zůstaly co nejdéle. Bohužel častým praním, otíráním rukou a dalšími činnostmi ztrácejí nejen barvu, ale také hebkost. Existují ale metody, díky kterým budou ručníky čisté a zároveň bílé, zkrátka jako nové. A budou k tomu stačit domácí prostředky, které najdete v kuchyni.

Vyzkoušejte ocet, jedlou sodu nebo citronovou šťávu

Citronová šťáva bělí a také dodá ručníkům svěží vůni. Na jednu plnou pračku použijte půl hrnku šťávy. Smíchejte šťávu s litrem horké vody, namočte ručníky asi na půl hodiny a poté dejte do pračky. Ručníky perte vždy na vysokou teplotu, abyste je zbavili bakterií. Přidat můžete klasický prací prostředek, ale místo něj se hodí například ocet nebo jedlá soda.

Zdroj obrázku: Freepik

Stejně jako citronová šťáva i ocet umí prádlo vybělit. Navíc díky němu budou ručníky měkčí. Nejdříve je namočte do teplé vody, dejte do pračky, nastavte teplotu na 90 stupňů a přijdete hrnek octa a půl hrnku jedlé sody. Až budou ručníky vyprané, znovu je namočte do horké vody a nakonec dejte volně uschnout.

Stačit bude kuchyňská sůl nebo peroxid vodíku

Oxid uhličitý je jako bělicí prostředek velmi oblíbený, protože je účinný. Nalijte polovinu hrnku peroxidu do mísy, přidejte lžičku pracího prostředku, namočte ručníky asi na půl hodiny. Následně dejte do pračky a vyperte obvyklým způsobem. Sůl je také skvělým pomocníkem při bělení ručníků. Navíc také dezinfikuje a odstraňuje skvrny.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravit si můžete solný roztok – lžíci soli na litr vody. Do něj namočte na celou hodinu ručníky. Poté je dejte do pračky, nastavte ji na klasický cyklus a po vyprání dejte ručníky usušit ven na čerstvý vzduch. Můžete je pověsit na slunce, ale ne na moc dlouho. Slunce sice ručníky vybělí, ale zároveň mohou tvrdnout, což není žádoucí. Díky těmto tipům si budete moct bílé ručníky užít delší dobu.

Zdroj: https://www.acleanbee.com/how-to-keep-white-towels-white/