Smiling Young Woman Relax Lying Couch

Snižte vlhkost v domácnosti pomocí několika jednoduchých návyků

Nikdo z nás nechce mít doma příliš mnoho vlhkosti, protože to podporuje růst plísní. Kromě toho můžete zažívat větší únavu a budete mít pocit, že máte doma horko. Obecně se počítá správná hodnota vlhkosti mezi 30-50 procenty. Zjistit to můžete pomocí meteostanice. Dnes vám dáme pár tipů, jak můžete během zimy i léta snížit vlhkost ve svém domově bez zbytečné investice.

Přesuňte pokojové rostliny ven

Všechny rostliny potřebují k životu vodu. Vlhkost z půdu se dostává také do vzduchu, což může zvyšovat vlhkost vzduchu. Jestli máte v místnosti hodně pokojových rostlin, problém to může jen zhoršit. Přemýšlejte nad tím, jestli některé nedat pryč nebo nepřesunout do jiné místnosti.

Malé návyky během sprchování

Sprchování a věšení prádla přináší do domova nejvíce vlhkosti. Při sprchování si otevřete okno nebo zapněte ventilátor. Díky tomu eliminujete velké množství vlhkosti, které by se jinak usadilo v místnosti (i celém bytě) a dělalo vám problémy.

hand-girl-checks-temperature-water-splashing
Zdroj obrázku: Freepik

Sušení prádla jedině venku

Nejlepší je samozřejmě koupě sušičky. Prádlo budete mít během chvilky suché a nebudete muset ani žehlit. Jestli ji nemáte, choďte s prádlem mimo svůj domov. Ideální jsou věšáky před domem nebo v suterénu domu. Uvidíte, že tato jediná změna vám hodně pomůže.

Pravidelně větrejte

Otevírejte okna a nechte čerstvý vzduch, ať se postará a vysušení vašeho domova. Nepotřebujete žádné ventilátory ani klimatizaci. Stačí, když jednoduše otevřete okno. Snížíte také množství oxidu uhličitého, který je ve velkém množství nebezpečný pro zdraví. Pamatujte jen na to, že větrání během deště nebude nejlepší volbou.

Pomocníci do domácnosti

Klimatizace nebo odvlhčovač vám mohou hodně pomoci. Jestli máte doma klimatizaci kvůli horkému létu, můžete ji využít i během zimních měsíců. Skvěle vás totiž zbaví vlhkosti ze vzduchu. Musíte si být ale jistí, že funguje správně. Nezapomínejte ji proto pravidelně kontrolovat.

Zdroj: https://www.forbes.com/home-improvement/interior/lower-humidity-in-house/