Stihlost

Spálit přebytečné tuky a zrychlit metabolismus pomohou ty správné potraviny

Existuje mnoho potravin a produktů, které vám pomůžou spálit tuky. Chcete redukovat vaši váhu? Pak zkuste tyto potraviny, které skvěle a účinně urychlí metabolismus. Spolu s fyzickou aktivitou i správným jídelníčkem pak dokážou přímo zázraky.

Mezi nejčastější zabiják tuků patří určitě L-karnitin. Jedná se o aminokyselinu, kterou najdeme především v mase nebo mléčných výrobcích. Proto je nutné zařadit do jídelníčku dostatek masa i mléčných výrobků, které vašemu tělu jen prospívají.

Zdroj obrázku: Freepik

Čerstvý ananas vám pomůže zhubnout

Mezi další potraviny, které vám pomůžou s redukcí váhy, patří čerstvý ananas. Ten obsahuje enzym bromelin, který pomáhá zlepšovat celkový metabolismus. Podporuje dobré trávení bílkovin i vylučování tuků. Detoxikace je o mnoho účinnější, a tak se zbavíte všech škodlivých látek. Navíc ananas omezuje chuť k jídlu.

Celkově zelenina i ovoce podporují spalování tuků. Dostatek živin i vitamínů jimi doplníte do těla a obohatíte ho o kus dalšího zdraví. Navíc jsou tyto potraviny méně kalorické, přitom vám pomůžou se zahnáním chutě na něco více kalorického. Připravte si lahodné smoothie a přidejte do něj nejen zeleninu a ovoce, ale také například kurkumu.

Zdroj obrázku: Freepik

Kurkuma je skvělou volbou

Další potravinou, která vám pomůže zhubnout, je kurkuma. Tento druh koření, známý především svou jasně žlutou barvou, dokáže skvěle bojovat proti hromadění tuků. Spolu s chilli papričkami, které jsou také bohaté na kapsaicin, maximálně urychlí celý metabolismus.

Nezapomínejte také na probiotika, ta ovlivňují spotřebu energie těla a spolu s ní také ukládání tuků. Probiotika doplníte pomocí kefíru nebo přírodního jogurtu či podmáslí. Ke spalování tuků vám pomůže také vstřebávání glukózy a cholesterolu. Velkým pomocníkem bude káva i zelený čaj, dostatek kofeinu totiž vstřebávání podporuje.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/12-fat-burning-foods