Spaní s mokrými vlasy vám může přivodit zdravotní rizika

Mnoho z nás si dopřává večer před spaním teplou sprchu, která tělo příjemně uvolní a celkově napomůže k relaxaci. Pak už naše cesta často vede přímo do postele, do hřejivých peřin. Spaní s mokrou hlavou byste však neměli nikdy podceňovat a správně byste si měli vlasy před spaním pečlivě vysušit. Jinak totiž jen míříte vstříc plísňovému zánětu pokožky hlavy a celkovým problémům s obranyschopností.

Vlhkost jen množí bakterie

Vlhká a teplá pokožka hlavy je ideální živnou půdou pro houby a bakterie. Tento stav se může převrátit v urputný boj se zánětem. Kožní dermatitida se může projevit svěděním nebo odlupováním částeček kůže, což může přejít až v chronický stav, který vyžaduje léčbu. V případě, že často trpíte kožními problémy, považuje se dokonce za vhodné povlečení často měnit.

Lupy a bolesti hlavy

Zprvu to nezní až tak hrozivě, dokud problém opravdu nenastane. Pak jen sháníme ty nejdražší přípravky, abychom se lupů zbavili. Přitom mu můžeme předejít pouhým vysoušením vlasů po koupeli. Fénování vlasů navíc snižuje mastnotu vlasů a zabraňuje jejich vypadávání, a tak vaše vlasy zůstanou déle krásné. Zároveň byste neměli podceňovat ani možný vznik migrén. Rozdílná teplota hlavy a těla může být totiž příčinou vzniku bolesti hlavy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Předcházejte jejich lámání a poškozování

Můžete spát jakkoli klidným spánkem, ale stejně se vám vlasy zacuchají. Třením o polštář se navíc lámou a třepí se. Ráno se probudíte s vlasy, které jen těžko rozčešete. A když už se o to pokusíte, zjistíte, že je musíte hřebenem téměř vytrhávat. Takové drastické zacházení nemůže ponechat vlasy ve zdravém stavu. Proto dbejte na co nejšetrnější péči o vaše vlasy.

Jak o vlasy pečovat?

Ideální je, když si po koupeli vlasy vyfénujete a jemně pročešete. Během péče o vlasy můžete použít přípravky, které vlasům zajistí dlouhotrvající lesk a blahodárně je vyživí, jsou jimi:

  • olejíčky na poškozené vlasy,
  • masky a jiné vyživující kúry,
  • balzámy a regenerační kondicionéry,
  • vlasová mléka a spreje.

Dalším možným řešením je přenechat mytí hlavy na ráno. Před prací si navíc vlasy můžete upravit do požadovaného účesu. Vyfénujte si vlasy do krásných vln, nebo je naopak zkuste vyžehlit. Uvidíte, jak vám čerstvý ranní účes bude slušet!