Spaní v podprsence přináší několik skvělých výhod. Klíčem je vybrat správné prádlo

Každý z nás má své zvyky, často máme i takové, které děláme před spánkem a pomáhají nám s usínáním. Mohou se vztahovat i na to, v čem spíme. Existuje skupina lidí, kteří neusnou jinak než nazí, a pak jsou například ženy, které neusnou bez podprsenky. V této situaci je dobře vědět, jak si neublížit.

Spánek a podprsenka

Většina žen nosí podprsenku jen během dne a nedokáže si představit, že by v ní i spaly. Některé ženy se dokonce tohoto kusu oblečení rády vzdají úplně. Jiné zase v podprsence i spí, protože si myslí, že jim to pomůže udržet tvar prsů. Existují však názory, že tento kus oblečení funguje přesně opačně. Spaní v podprsence nebo bez je individuální záležitost, je dobré předtím ovšem zvážit klady a zápory.

O tom, zda spát v podprsence, nebo ne, existuje mnoho teorií. Je však známo, že spaní v podprsence, která přesně sedí na velikost prsou, nepoškozuje ani zvlášť nepomáhá udržovat pevnost poprsí. Odborníci však tvrdí, že spaní v podprsence může být dobrým řešením pro ženy s velkými prsy, které jim brání v pohodlném spánku. Tuto metodu mohou zkusit i těhotné ženy, které mají citlivá prsa.

Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody nošení podprsenky v noci

Spaní v podprsence má ale určitě své nevýhody. Nošení podprsenky non-stop zabraňuje pokožce dýchat. Zvyšuje se tím i riziko výskytu pupínků a podráždění. Během noci může nesprávná podprsenka tlačit na prsa. Tím se zvyšuje riziko cirkulace v hrudníku a zádech. Věnujte proto pozornost několika faktorům, pokud v podprsence i spíte.

Neměli byste spát v podprsenkách, které nosíte každý den. Nedoporučuje se ani spaní ve sportovních podprsenkách, ty jsou dosti těsné a mohou zasahovat do průtoku krve a lymfy. Podprsenka na spaní by měla být měkká, bez výztuže a zbytečných dekorativních prvků. Věnujte pozornost také materiálu. Měl by být jemný a zároveň umožnit pokožce dýchat. Podprsenka by měla být pevná, ale zároveň ne těsná.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/sleeping-in-bra