Spát jenom s lampičkou a čaj zamíchat zásadně vlevo. Nad některými zlozvyky zůstává rozum stát

Každý z nás má nebo v minulosti měl alespoň jeden zlozvyk. Nemusí to být jen okusování nehtů a nehtové kůžičky, loupání nehtů, cucání vlasů, houpání nohy, kousání vnitřní strany dásně, ohryzování rtů, lupání kloubů a podobně. Může se jednat třeba i o stranu, na kterou mícháme svůj oblíbený čaj. Lidé mají různé zvyklosti, ale většina našich návyků nemá logické vysvětlení.

Jak návyky ovlivňují náš mozek

Podle vědců se obecně rituály a návyky nedějí tak úplně naší vinou. Pokud totiž mozek rozpozná víckrát opakovanou činnost, přepne se do autonomního režimu. Návyky jsou zakódovány v našich mozkových strukturách a je velmi složité se jich zbavit. My pak tuto činnost nejsme až tak moc schopni vnímat a ovlivnit.

Prapodivné návyky v ložnici

Někteří lidé neusnou při otevřených skříních v ložnici. Někdo usíná zásadně se zavřenými či naopak otevřenými dveřmi do ložnice. Jsou lidé, kteří spí v ponožkách, při rozsvícené lampě nebo na svém oblíbeném polštářku. Dle různých zájmových skupin a fór na sociálních sítích vyplývá, že zlozvyky nejsou ojedinělé. A tak se za ně nemusíte stydět.

Zdroj obrázku: Freepik

Zlozvyky a prapodivné chování v kuchyni

Také v kuchyni se lidé chovají zvláštně. Někdo si zásadně míchá čaj a kávu na jednu stranu, i když cukr by se jisto jistě rozpustil i při míchání na stranu druhou. Někdo se při jídle neobejde bez své oblíbené lžičky či vidličky a jsou tací, kteří mají přesný postup při jezení určitých potravin, například banánu nebo rajčat.

Matematika a její fanoušci

Matematičtí fanoušci si neustále něco počítají. Písmena ve slově, kroky, které právě ušli, nebo schody, které zdolali. Někteří nešlápnou na čáru na chodníku, jiní zase nepřečtou již jednou čtené noviny.

Lidé jsou různí, ale věřte nebo ne, každý má alespoň jeden tajný zlozvyk.

Zdroj: https://fun.lovetoknow.com/10-weird-habits-people-have-dont-admit