Bloating Stomach Hand Woman Studio

Špatná funkce střev negativně ovlivňuje zdraví celého těla. Několik změn vrátí tělo do rovnováhy

Stále více lidí má pocit, že střeva jsou pro naše tělo důležitější, než se říká. Jejich špatný stav totiž přispívá k obezitě, ale mohou se objevit také poruchy spánku, nebo dokonce deprese. Proto je nutné se o ně starat, aby nám sloužila co nejdéle. Stačí přitom změnit jen několik návyků, které mohou za to, že střeva špatně fungují.

Co dělat, aby vaše střeva v pořádku fungovala?

Příčin, které mohou za nefunkční střeva, je několik. Prvními příznaky může být bolest hlavy, nafouknuté břicho nebo neklidný spánek. Problémy poznáte také podle vypadaných vlasů nebo třepících se nehtů. Kromě nálady vám bude kolísat také hmotnost. Co tedy dělat, aby se střeva dostala znovu do pohody a fungovala?

Musíte úplně změnit své zajeté návyky. Je důležité se dobře a hlavně dlouho vyspat. Sledujte, co během celého dne jíte a také, jestli jste fyzicky aktivní. Nevhodně vybranými nápoji můžete své tělo dehydratovat, než abyste ho napojili. Pokud se stravujete zdravě, ale mezi jídly chodíte zobat sladkosti, bude něco špatně.

Zdroj obrázku: Freepik

Málo kvalitního spánku může narušit celý proces trávení

Pokud si dáváte jídlo uprostřed noci, chodíte pozdě spát a navíc spíte maximálně čtyři hodiny denně, můžete si zadělat na velké zdravotní problémy, které vás mohou provázet klidně několik měsíců. Je důležité se pravidelně hýbat. Na funkci střev nemá vliv žádná zázračná potravina, ale je dobré přemýšlet o tom, co vlastně jíte.

Řekněte svým blízkým, že se chystáte na změnu. Budete potřebovat podporu a hlavně trpělivost, protože to nebude cesta na několik dní, ale měsíců. Mezi potraviny, které byste měli zařadit do jídelníčku, patří například zelenina, kvalitní oleje nebo ořechy. Zkuste třeba pohanku, která má nízký počet kalorií. Celer zase pomáhá snižovat špatný cholesterol a je bohatý na vlákninu, která je skvělá proti zácpě.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/natural-colon-cleanse