Splést si pračku s myčkou může přinést nečekané výsledky. Spotřebič bude dokonale čistý

Tablety do myčky vybíráme hlavně na základě mycích vlastností. Při pracím cyklu by se tableta měla dokonale rozpustit a po vyjmutí čistého nádobí by tableta měla nádobí dokonale umýt a zbavit jej nečistot. Mimo použití v myčce ale můžeme tyto zázračné tablety použít třeba i k vyčištění nečistot z pračky. Takto provedené čištění je jedno z nejjednodušších.

Čištění vnitřních prostor pračky pomocí tablet do myčky

Existují dva způsoby, jak můžeme pračku vyčistit za pomoci tablet do myčky. První z možností je čištění bubnu pračky. Vhoďte tabletu do bubnu pračky a pračku pusťte na prázdno. Při tomto způsobu čištění pračky musí být prací program alespoň na 60 stupňů Celsia. Díky tomu se tableta dokonale rozpustí. Vysoká teplota také odstraní zárodky plísní a bakterií.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění gumového těsnění pomocí mycích tablet

Také gumové těsnění je možné vyčistit touto zázračnou tabletou. Jak na to? Stačí dát tabletu do myčky do misky s vodou. Důkladně tuto směs zamíchejte, aby se tableta dokonale rozpustila. S touto směsí můžete snadno umýt gumové těsnění, na kterém se často tvoří houby a plísně. Opatrně odkloňte každý roh oblouku těsnicí gumy a za pomoci zubního kartáčku namočeného do vzniklé čisticí směsi vydrhněte tuto část pračky. Poté čistou utěrkou gumy osušte. Pro jistotu nechte dvířka pračky otevřená, aby se pořádně odvětrala.

Čtěte také:  Slabé a lámavé nehty potřebují výživit. Zázračná domácí kúra jim navrátí krásu

Čištění zásuvky na prášek

K dokonalému vyčištění pračky nám zbývá umytí šuplíku na prací prostředek. Tento šuplík jde snadno z pračky vyjmout. Vložte jej do vany nebo velké mísy a nalijte na něj vlažnou vodu. Do této vody opět vložte tabletu do myčky. Poté houbičkou nebo kartáčkem vydrhněte každý kout zásuvky. Můžete nechat šuplík v tomto roztoku chvíli ponořený. Poté celý šuplík opláchněte čistou vodou a nechte oschnout. Vaše pračka vám za tuto péči bude vděčná.

Zdroj: https://cleanandtidyliving.com/can-dishwasher-tablets-be-used-to-clean-a-washing-machine/