Concept Dishwashing Detergent Accessories Close Up

Splést si pračku s myčkou může přinést nečekané výsledky. Spotřebič bude dokonale čistý

Tablety do myčky vybíráme hlavně na základě mycích vlastností. Při pracím cyklu by se tableta měla dokonale rozpustit a po vyjmutí čistého nádobí by tableta měla nádobí dokonale umýt a zbavit jej nečistot. Mimo použití v myčce ale můžeme tyto zázračné tablety použít třeba i k vyčištění nečistot z pračky. Takto provedené čištění je jedno z nejjednodušších.

Čištění vnitřních prostor pračky pomocí tablet do myčky

Existují dva způsoby, jak můžeme pračku vyčistit za pomoci tablet do myčky. První z možností je čištění bubnu pračky. Vhoďte tabletu do bubnu pračky a pračku pusťte na prázdno. Při tomto způsobu čištění pračky musí být prací program alespoň na 60 stupňů Celsia. Díky tomu se tableta dokonale rozpustí. Vysoká teplota také odstraní zárodky plísní a bakterií.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění gumového těsnění pomocí mycích tablet

Také gumové těsnění je možné vyčistit touto zázračnou tabletou. Jak na to? Stačí dát tabletu do myčky do misky s vodou. Důkladně tuto směs zamíchejte, aby se tableta dokonale rozpustila. S touto směsí můžete snadno umýt gumové těsnění, na kterém se často tvoří houby a plísně. Opatrně odkloňte každý roh oblouku těsnicí gumy a za pomoci zubního kartáčku namočeného do vzniklé čisticí směsi vydrhněte tuto část pračky. Poté čistou utěrkou gumy osušte. Pro jistotu nechte dvířka pračky otevřená, aby se pořádně odvětrala.

Čištění zásuvky na prášek

K dokonalému vyčištění pračky nám zbývá umytí šuplíku na prací prostředek. Tento šuplík jde snadno z pračky vyjmout. Vložte jej do vany nebo velké mísy a nalijte na něj vlažnou vodu. Do této vody opět vložte tabletu do myčky. Poté houbičkou nebo kartáčkem vydrhněte každý kout zásuvky. Můžete nechat šuplík v tomto roztoku chvíli ponořený. Poté celý šuplík opláchněte čistou vodou a nechte oschnout. Vaše pračka vám za tuto péči bude vděčná.

Zdroj: https://cleanandtidyliving.com/can-dishwasher-tablets-be-used-to-clean-a-washing-machine/