1

Sportovci jako nejspolehlivější zaměstnanci

Každý zaměstnavatel chce, aby vybral pro svou firmu ty správné lidi. Zaměstnance, na které bude spoleh, budou kolegiální a vedení se o ně bude moci opřít. Bohužel, stále neexistuje naprosto dokonalá rovnice, která by nám stoprocentně zaručila, že ten či onen je tím pravým na určitou pozici. Je však možné poznat, kdo je jak spolehlivý i podle toho, jak tráví svůj volný čas. Nebo podle toho, kde se nachází, pokud zrovna není v práci. A dle nejnovějších průzkumů se ukázalo, že těmi nejslibnějšími zaměstnanci jsou sportující lidé. V následujících několika odstavcích vám přineseme hned několik důvodů.

Sportovci dokáži spolupracovat

Díky kolektivním hrám, kterých se sportovci účastní, nemají problém důvěřovat partnerům v pracovním týmu. Dokáží odhadnout, kdy je čas takzvaně přihrát na smeč. Uvědomují si, že někdy je náš kolega v něčem šikovnější a bude mnohem lepší dát mu příležitost, aby se projevil. Také vědí, že podraz v týmu pro jejich osobní výhru přinese pouze a jedině bouřku a celkový kolaps skupiny, který ji samozřejmě jen přitíží a přivede do úzkých. A potřeby svých „spoluhráčů“ nestaví pod ty své. Staví je na jednu úroveň. Spolupráce je klíčem k úspěchu.

Jdou si za svým cílem

Jejich vlastností je vytrvalost. Snaží se nevzdávat a jít si za tím, co chtějí. Pokud se jim nedaří, snaží se přijít na to proč. Nechtějí se prací umořit k únavě a depresi, snaží se najít chytrý způsob, kterým bude všechno fungovat jak má. Pokud nefunguje jedna cesta, neukončí snažení. Prostě si najdou jiný způsob.

Učí se novým dovednostem

Dá se říct, že každá nová věc je pro ně novou výzvou, kterou chtějí splnit. Díky dobré koncentraci, rychlosti, blokaci a dobrým senzomotorickým funkcím se dokáží přizpůsobit cizím podmínkám a pracovat tak i nad rámec své specializace. Nové výzvě se také postavil bývalý krasobruslař světového formátu Tomáš Werner. Ten se díky programu dual career, který pomáhá sportovcům ve výslužbě zlepšovat se v jiných pracovních odvětvích. Třeba managementu či koučingu. Uvidíme, zda se Tomáš prosadí jako trenér na letošním MS v krasobruslení v Helsinkách. Výsledky kurzových sázek na jednotlivé krasobruslaře můžete sledovat na internetových stránkách.

Soutěživost mají v krvi

Zdravé předbíhání se v tom, kdo je lepší je snad v každém člověku. Sportovci jsou však díky překračování svých limitů a ve snaze být lepšími velmi soutěživí. To jim však jde k duhu v zaměstnání. Své kolegy při zadání úkolu berou jako zdravou konkurenci a to je vede k lepším výsledkům.

Zdroj:https://thumb1.shutterstock.com/display_pic_with_logo/172762/443900779/stock-photo-business-competition-443900779.jpg

Posouvají se za hranice svých možností

Jak již bylo zmíněno výše, sportovci mají rádi výzvy. Nemají tak problém pracovat nad rámec. Zvládnou přesčasy, vypořádají se s náročnými směnami. Proč? Moc dobře vědí, že tvrdá práce nese ovoce a na pracovním poli se to projeví vyšším ohodnocením.

Uznávají vyšší postavení

Autority jsou pro ně velmi důležité. I když se stává, že někdy nejsou vztahy na pracovišti ideální, sportovec bude i přes rozcházení se v různých otázkách respektovat svého nadřízeného. D8 se říct, že jej může brát jako svého trenéra. Bude plnit vaše požadavky, bude s vámi konzultovat své návrhy a připomínky. Nebude pracovat za vašimi zády.