Spotřebiče nám usnadňují život už dlouhé roky. Pravidelná péče je udrží dlouho funkční

Domácí spotřebiče patří do našich domovů již několik století. Počínaje prvními pračkami, mixéry až po dnešní velmi používané sušičky a myčky. Všechny spotřebiče, které doma máme, nám usnadňují život a ulehčují práci. Proto si i tito pomocníci bezpochyby zaslouží pořádnou dávku péče. Pojďme si říct, jak tedy pečovat o naše domácí spotřebiče, aby nám sloužily co nejdéle.

Jak vyčistit lednici?

Je vhodné před samotným čištěním odpojit spotřebič od elektrické energie. Poté všechny potraviny vložte do úložného boxu a dejte na chladné místo. Jakmile je lednice prázdná, můžete začít s vyndáváním polic i šuplíků. Nezapomeňte také na odnímatelné police na dveřích chladničky. Všechny tyto věci, které jste vyjmuli, umyjte běžným čističem na nádobí. Poté je pro větší desinfekci omyjte vodou s citronovou šťávou nebo můžete použít domácí čistič vyrobený z vody a jedlé sody. Tímto roztokem poté také umyjte vnitřní prostor lednice. Čištění provádějte shora dolů pomocí vlhkého hadříku. Pokud jsou v lednici záhyby a štěrbiny, můžete využít vatové tyčinky či párátka. Nikdy nezapomeňte na odtokový otvor, který musí být neustále průchodný.

Zdroj obrázku: Freepik

A co čištění trouby přírodními prostředky?

Chemické čističe nejsou vhodné pro troubu, jelikož by mohly přijít do styku s potravinami, které v troubě budete připravovat. Doporučuje se tedy metoda, při které se do trouby vloží žáruvzdorná nádoba s vodou a zapne se konvekce. Horká pára rozpustí nečistoty i mastnotu. Jakmile trouba vychladne, použijte vlhký hadřík pro dokonalé vyčištění.

Mikrovlnná trouba je vyčištěna jedna dvě

Na mikrovlnnou troubu postačí domácí čistič vytvořený smícháním dvou dílů jedlé sody, jednoho dílu octa a tří dílů vody. Tento roztok nastříkejte do mikrovlnky, kterou jste odpojili od elektrického napětí. Houbičkou nebo hadříkem krouživými pohyby odstraňte veškeré nečistoty a poté za pomoci papírových ubrousků vytřete vnitřek mikrovlnné trouby dočista.

Zdroj: https://www.houselogic.com/organize-maintain/home-maintenance-tips/clean-kitchen-appliances-easy-way/