Správná kombinace líčení a svatebních šatů

0.-úvod

Co zaujme na nevěstě na první pohled? Není to ani účes, nejsou to ani šperky, nebo například nehty, ale jsou to v první řadě její svatební šaty. I proto je mnoho nevěst vybírá řadu měsíců předem a projde řady salonů, než je spokojená. Šaty ale nejsou to jediné, co zaujme. Stejně tak to je také líčení, které by mělo nejenom dbát na celkovou přirozenost a moderní trendy, ale mělo by být spojeno také s tím, že bude ladit s vybraným odstínem šatů. Pokud právě svatební líčení řešíte, poradíme vám, jako ho kombinovat správně.

Dodržte základní tipy

Nejprve ale několik základních tipů, které byste měla mít na paměti neustále. Vždy je nutné dbát na to, aby líčení zakrylo vaše nedokonalosti a zároveň zvýraznilo vaši krásu. Nemělo by z vás udělat někoho jiného. A jelikož je většina svateb v létě, tedy v teplejších dnech, doporučujeme volit spíše lehčí líčení, nikoliv několikacentimetrovou vrstvu na vaší tváři. S tím vším vám může pomoc profesionální vizážistka. A nyní už se skutečně podívejme na to, jak vše kombinovat s odstínem vašich šatů.

Šaty v bílé barvě

Ty jsou klasikou a tak je pochopitelné, že naše tipy se budou hodit většině nevěst. Správnou volbou jsou v daném ohledu hlavně krémové odstíny, které budou s barvou bílých šatů velmi příjemně a decentně ladit. Zapomenout byste neměla ani na trochu růžové, a to třeba v podobě decentního lesku na rty. Určitě neopomíjejte ani to, že byste si měla zvýraznit své oči pomocí černých linek. Nic nezkazíte ani prodloužením řas. Zde ale pozor na vyžitou metodu, jelikož ne všechny vypadají přirozeně a decentně.

1.-Šaty-v-bílé-barvě

Šaty v pastelových barvách

Chcete být originální a volíte šaty v pastelových barvách? Pokud ano, platí zde velmi podobné tipy, jako v případě těch bílých. Nebojte se však jednotlivé odstíny na vašem obličeji i lehce zdůraznit. Je to proto, aby více korespondovaly se sytějším odstínem vašich šatů. Co se naopak nedoporučuje, to je neutrální makeup. V takovém případě může váš vzhled způsobit to, že v kombinaci s výrazným odstínem vašeho svatebního oblečení bude váš obličej vypadat až příliš bíle. Právě toto musíte eliminovat správnými odstíny krémové, nebo i zmíněné růžové. Pokud má nevěsta šaty v tmavé barvě, je možné s nimi lehce sladit barvu rtů. I když je to nezvyklé, máme na mysli třeba šaty černé, nebo tmavě modré barvy. I ty se mohou objevit a právě tato kombinace nalíčení se k nim bude hodit dokonale.

2.-Šaty-v-pastelových-barvách

Světlé šaty

Svěží, zajímavé a světlé šaty. I to je trend, který se v poslední době dostává do popředí. Jak se ale nalíčit, aby to se zvoleným svatebním outfitem korespondovalo? Právě zde přichází na řadu právě onen neutrální make up, jelikož díky němu nestáhne příliš pozornosti právě váš obličej a vše bude v dokonalé vyvážené harmonii. Decentní odstíny doporučujeme volit i v případě rtěnky a lesku, nebo i v případě zvýraznění očí.