Top View Natural Cosmetics

Správná kosmetika dokáže s pletí zázraky. Pokožka bude zářit zdravím a krásou

Každá žena by se měla řídit potřebami svého typu pleti. Je třeba se přizpůsobit nejen ročnímu období, ale také potřebám naší pokožky. Mezi nejčastější chyby patří nanesení špatného krému. Jestliže si chcete pružnou pokožku udržet po celý rok, je nutné krémy s filtrem aplikovat nejen přes léto, ale nezapomínat na ně ani v zimě.

Pokožku podporujte kvalitní a hlavně vhodnou kosmetikou

Vždy bychom se měli řídit potřebami naší pleti. Vhodná kosmetika pleť zpevní, rozzáří a bude působit mladistvým dojmem. Pokud máte suchou pleť, je nutné jí dodat hydrataci. Jestli často pokožka mění barvu nebo máte pleť hrubou, můžete použít přípravky s retinolem nebo vitaminem C.

Dobře zvolená kosmetika umí zázraky a poradí si také s menšími vráskami. Na ty používejte produkty s kyselinou hyaluronovou a peptidy. V chladných měsících můžete používat retinol, který vyrovná barvu a stahuje póry. Kyselina mléčná je skvělý prostředek. Zvýší pružnost pokožky, redukuje vrásky a navíc zužuje póry. Pokud se o pleť pravidelně a dlouhodobě staráte, poděkuje vám mladistvým vzhledem a také zabráníte problémům ve stáří. Nemusíte přitom používat drahé přípravky, někdy stačí opravdu maličkosti, za které vám pokožka poděkuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud se ráda malujete, dejte pozor, jaký používáte make-up

Make-up by se měl zvolit také podle typu a barvy pleti. Na trhu dnes existuje mnoho druhů podkladových make-upů, ale také BB krémů, které slouží jako první pomoc například při zakrytí nevzhledných pupínků. V dnešní době ale musíme na spoustě místech nosit roušky nebo respirátory, které kazí make-up. Jak tomu zabránit?

Nejlepší metodou je častá výměna roušky. Když je možnost, dělejte to klidně každé dvě hodiny. Make-up se nestihne do roušky vpít a měnit byste ji měla i v případě, že se nemalujete. Kvůli rouškám se často na obličeji vytvářejí pupínky nebo akné. Nejlepší je roušky vůbec nenosit nebo je často měnit. Večer si vždy pleť důkladně vyčistěte.

Zdroj: https://www.realsimple.com/beauty-fashion/skincare/how-to-choose-skin-care-products