Autumn Still Life Windowsill Cup Tea Candles Pumpkins Leaves Thanksgiving House Interior

Správné dekorace vnesou do interiéru opravdovou podzimní atmosféru

Léto se pomalu blíží ke konci a střídá ho tak další roční období v podobě podzimu. Právě tento fakt v lidech vyvolává různé pocity. Někteří jsou z podzimu a jeho útulné atmosféry nadšení, jiní zase oplakávají odchod tepla a slunečních paprsků. Tak jako tak si ale můžete udělat podzim hezký třeba zútulněním svého domácího prostředí, ve kterém budete přeci jen kvůli méně příznivému počasí trávit více času. Jak si tedy pobyt uvnitř zpříjemnit? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Svíčky ano, ale s jejich pálením opatrně

Svíčky k podzimu zkrátka neodmyslitelně patří. Sychravé počasí přeci jen vyžaduje trochu toho tepla, ale i světla navíc. Je několik zásad, které bychom při zapalování svíček měli dodržovat. V prvé řadě si dávejte pozor na to, jaké svíčky kupujete. Některé vosky jsou totiž při pálení škodlivé více než jiné. V každém případě byste ale neměli překračovat doporučenou dobu pálení. Kouře by pak mohlo být příliš a také vám pak mohou začít dělat zle aromata, která se ze svíček uvolňují. Také nikdy nenechávejte otevřený plamen bez dozoru. Pokud chcete, aby byla atmosféra ještě lepší, můžete pořídit svíčky s dřevěným knotem, které budou vydávat zvuk praskajícího dřeva.

cozy-home-still-life-with-cup-tea-pumpkins-candles-autumn-decor-details-table-blurred-background-room
Zdroj obrázku: Freepik

Duchové a dýně vám k atmosféře také pomohou

Co si budeme namlouvat, i když Česká republika není stát, který by Halloween nějak zvlášť slavil, i tak k nám tato tradice začala mírně prosakovat. Jistě tak najdete v obchodech spoustu dekorací na motivy právě tohoto svátku. Dýni si ovšem můžete vydlabat i sami. Je ale nutné počítat s tím, že nevydrží věčně, a pokud vám bude zdobit vnitřní prostory vašeho obydlí, může při rozkladu nepříjemně zapáchat či téct. Nahradit ji ale můžete i kousky umělými. Kromě toho můžete zvolit samozřejmě i dekorace v podobě kostlivců, ale také ježků či suchého listí.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/ideas/fall-decor-ideas