Správné koření jídlo nejenom skvěle dochutí. S každým soustem navíc podpoří hubnutí, zlepší funkci střev a dokonale nakopne metabolismus

Hubnutí (nebo udržování váhy) je celoživotním úkolem žen, které se snaží vypadat hezky. Krásná postava totiž není výsledkem krátkodobé „rychlé“ či „bleskové“ diety, která slibuje, že za týden shodíte 5 kg. Je výsledkem dlouhodobého zdravého stravování, které je přijato jako životní styl. Přípravky, které slibují rychlé hubnutí, sice mohou být účinné – ale jen po velmi krátkou dobu. Jakmile se navrátíte k předchozím stravovacím návykům (což se u drastických diet stává běžně), naberete ztracené kilogramy zpět – a někdy i něco navíc.

Hazard se zdravím

Nevěřte tedy takovým přípravkům, protože v celé řadě případů se nejedná o zdravé hubnutí. Pokud nedokážete zhubnout úpravou svého jídelníčku, není žádný prostředek, který udělá práci za vás. I vy se musíte začít snažit. Naštěstí ale existují bylinky a koření, které mohou vaše snažení urychlit. Zrychlují metabolismus, podporují trávení nebo mohou navodit pocit sytosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky a koření, které zrychlují metabolismus

Pokud toužíte po štíhlejší postavě, nezapomeňte jíst pravidelně každé 3 až 4 hodiny, a to menší porce. Poslední jídlo si dopřejte asi 3 hodiny před spaním. Pokud vaše jídlo bude nutričně vyvážené, pak se nemusíte obávat, že budete mít hlad nebo vás přepadnou chutě. Do svého jídelníčku zařaďte také tyto bylinky a koření, které zrychlí funkci vašeho metabolismu: chilli, skořice, zázvor, kari a pepř. Tyto navíc prodlužují pocit sytosti.

Bylinky pro lepší trávení

Do této skupiny patří bazalka, kmín, oregano a majoránka.

Lepší funkce střev

Lepší funkce střev, které jsou důležité nejen pro hubnutí, ale pro celkové zdraví člověka, podporují tyto bylinky a koření: muškátový oříšek, kopr a anýz. Když jsou přidávány do jídla pravidelně a konzumovány denně, jsou účinnější než populární prostředky na hubnutí. A nutno také říci, že levnější.

Zdroj: https://www.healthshots.com/healthy-eating/superfoods/weight-loss-foods-9-spices-to-help-you-shed-kilos-this-winter/