Sun Shape Created From Sunscreen Lotion Young Woman S Back

Správné množství opalovacího krému lze odhadnout jednoduše podle principu čajové lžičky

Během letní sezóny nesmíme zapomínat na správnou ochranu před sluncem. Ať už jde o pokrývku hlavy, nebo správně zvolený opalovací krém. Používejte však pouze kvalitní produkty se správnými UVB a UVA filtry. Na co nesmíte zapomínat, je správné množství aplikovaného krému a pravidelnost nanášení.

Princip čajové lžičky

Výběr správného produktu je velmi důležitý. Co je ale stejně důležité, je i množství krému, které si natíráme na pokožku. Většina lidí používá příliš málo opalovacích přípravků. Existuje však jedno jednouché pravidlo známé také jako princip čajové lžičky, které doporučují britští odborníci. Pokud budeme používat tento princip, můžeme si být jistí, že použijeme správné množství produktu a vyhneme se nepříjemným následkům spojeným s pobytem na slunci.

Na pokrytí oblasti kolem obličeje, hlavy, krku a ramen bychom měli použít opalovací krém v množství rovnajícím se dvěma čajovým lžičkám. Dvě polévkové lžíce opalovacího přípravku by se měly použít, chceme-li zakrýt větší část těla. Doporučené množství přípravku aplikovaného na kůži jsou 2 mg na čtvereční centimetr těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Pravidla při používání opalovacího krému

Opalovací krém by měl být důkladně natřen na každou část těla, která bude vystavena slunci. První vrstva produktu by se měla nanášet 15–30 minut před odchodem ven a další vrstva při pobytu na slunci. Co je obzvláště důležité, je pravidlo, na které byste měli pamatovat během období dovolené. Čím blíže se nacházíme k rovníku, tím vyšší by měla být hodnota SPF opalovacího krému.

Natírání krémem bychom měli pravidelně opakovat. Obvykle bychom měli každé dvě hodiny aplikovat další vrstvu krému. Opalovací krém by se měl nanášet pokaždé po opuštění vody, i když používáme krém s nápisem voděodolný. Utírání ručníkem způsobuje odstranění vrstvy krému z pokožky. Proto je důležité myslet na pravidelné nanášení, zvláště pokud máte citlivou pokožku nebo malé dítě.

Zdroj: https://jamanetwork.com/journals/jamadermatology/article-abstract/478840