Very Attractive Young Woman Close Up Portrait Beautiful Female Indoor

Správný účes udělá divy: ubere kila navíc a nechá vyniknout přednostem

Nosíte už několik let stále ten samý účes a chtěli byste nějakou změnu? Hledáte účesy, které budou slušet vašemu tvaru obličeje a opticky vám třeba uberou i pár kilogramů? Pak jste na správné adrese. Pokud se budete řídit těmito radami, určitě najdete ten pravý účes, který nechá vyniknout vaši přirozenou ženskou krásu.

Dlouhé vlasy kila neuberou

Nejčastější chybou většiny žen je to, že si myslí, že nedostatky své postavy zamaskují dlouhými rozpuštěnými vlasy. Není ale pravda, že vlasy, které padají na ramena a zakrývají krk, opticky zeštíhlují a odvádí pozornost od nedokonalostí. Vlastně tomu může být v mnoha případech naopak. To ale není jediná chyba.

Některé kratší sestřihy sice odhalují krk, ale zato skrývají podstatnou část tváře. Dlouhá ofina a vlasy padající do tváře nám velkou službu neudělají. Pokud je ještě ke všemu rozdělíme pěšinkou uprostřed hlavy a zvolíme nevhodnou barvu, máme na problém zaděláno. Vzdejte se klasické ofiny a vyzkoušejte asymetrický střih s melíry, který vlasům propůjčí 3D efekt. Nechte je sestříhat do krátkého bobu tak, aby se odhalil krk.

Zdroj obrázku: Freepik

Když ofinu, tak sčesanou

Pokud trváte na delší ofině, rozhodně ji nečešte do čela a přes obočí. Raději se ji snažte sčesat dozadu a doplňte ji výraznou pěšinkou na straně hlavy. Vlasy sestříhejte tak, aby vzadu byly výrazně kratší než vepředu. Takový účes je velmi ženský a zároveň praktický, pokud jde o úpravu a styling. Můžete s ním experimentovat a vytvářet různé kombinace.

Odvážnější dámy mohou zkusit „klučičí“ sestřih a razantní změnu barvy, například na velmi světlou blond. Zde už se vyplatí konzultace se stylistou, který by vám mimo jiné měl poradit, na jakou stranu si máte česat pěšinku. Každý z nás má totiž mužskou a ženskou polovinu obličeje, přičemž ta mužská je výraznější, ta ženská více zaoblená. Vlasy byste měli česat směrem k ženské polovině vašeho obličeje.

Zdroj: https://www.byrdie.com/face-slimming-hairstyles-5075814