shower-1807499_1920

Sprchování studenou vodou má více pozitiv, než mnohé ženy tuší

Patříte k té polovině lidstva, která miluje teplo a teplou vodu? Jen při pouhé představě ledové sprchy se do vás dá zima i v parném létě?

Možná, že když vám představím výhody studené sprchy, naviklá vás to alespoň k malému pokusu začít s otužováním, protože to určitě stojí za to.

Imunita

Výzkumy dokazují, že studenou sprchou si postupně přivykáte nízkým teplotám, na které je potom v zimních měsících vaše tělo dostatečně připravené. Dokonce je odolnější i na náhlé změny teplot při přecházení z tepla do zimy a naopak.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Které nemoci už u vás nebudou mít šanci?

  • Zánět
  • Podzimní viróza
  • Rýma
  • Kašel

Přísun energie

Považujete se za spáče, kteří mají po ránu problém s probouzením? Ploužíte se v polospánku po bytě a bez hrnku kávy pro vás nezačne den? Studená sprcha ráno vás určitě probudí a nabije energií. Studená voda uvolnění adrenalin do vašeho těla a vy se budete cítit svěží.

Pro změnu večer pro vás může být studená sprcha uvolňující. Navodí pocit štěstí a pročistí hlavu. Přispívá k tomu nejen uvolnění endorfinů, ale i pocit vítězství, že jste dokázali zvítězit sami nad sebou. V krátké době začnete teplotu vody snižovat a čas pod sprchou prodlužovat už jen pro pocit překování osobního rekordu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pečujte o své zdraví a celkovou pohodu

Zdravý krevní oběh

Studená voda je skvělá nejen pro srdce, ale celý oběhový systém, který příznivě stimuluje.

Rozzářená a mladistvá pokožka

Vysoké teploty způsobují vysoušení pokožky. Různými krémy a kosmetickými přípravky se jí snažíme dodat vlhkost. Po ledové sprše bude vaše pokožka prokrvená, měkká a zářivá. Tady platí dvojnásob, že pro krásu se musí trpět.

V zimě vám nebude zima

Studená sprcha vám dopomůže k tomu, aby vaše tělo přivyklo chladu a lépe jej zvládalo. Postupným otužováním jej vytrénujete, aby lépe udržovalo teplo a přirozeně se lépe zahřívalo.

Jak začít s otužováním?

Nechtějte hned dokázat nemožné. Sprchovat se začínejte od nohou a pokud je vám studená voda nepříjemná snižte ji pro začátek jen o pár stupňů. Když vytrváte výsledky se určitě dostaví.