Sražené oblečení nemusí skončit v koši. Jednoduchou metodou ho lze vrátit do původního stavu

Určitě už se vám někdy stalo, že jste vyprali oblečení na špatnou teplotu. Stát se to může všem. Co ale dělat s oblečením, které jste vyndali z pračky o jednu nebo dvě velikosti menší než původně? Pokud si myslíte, že se s tím nedá nic dělat, mýlíte se. Příliš malý svetr můžete ještě zachránit. Existují metody, díky kterým můžete vrátit oděv do původní velikosti. Vše, co budete potřebovat, je dětský šampon. Ano, četli jste dobře.

Proč dětský šampon?

Dětský šampon v kombinaci s horkou vodou dokáže uvolnit stažená vlákna. To látce umožňuje, aby se oděv natáhl do původního tvaru a velikosti. Tento trik můžete využít na nejrůznější látky kromě vlny. Bohužel vlněné svetry takto ošetřit nemůžete. Anebo můžete, ale nebude to fungovat, protože tato látka má jinou strukturu než jiné druhy látek.

Jak musíte postupovat? V první řadě budete potřebovat misku s horkou vodou, dětský šampon a dva ručníky. Můžete použít jakoukoli značku šamponu, nemusíte se držet konkrétní značky. Šampon ale musí být určen pro děti nebo osoby s citlivou pokožkou, aby měl dostatečně jemné složení a pomohl vám, když se vám srazí oděvy.

Zdroj obrázku: Freepik

Postup je velmi jednoduchý

Horkou vodu nalijte do velké mísy nebo lavoru. Přidejte dětský šampon a opatrně promíchejte. Sražené oblečení opatrně vložte do vody. Nechte oděvy namočené po několik minut. Na stůl nebo kuchyňskou linku rozložte dva ručníky na sebe. Položte mokré oblečení na připravené ručníky. Následně oděv jedním ručníkem srolujte. Na ručník musíte vyvinout značný tlak, abyste ze svetru nebo jiného oděvu vymačkali co nejvíce vody.

Poté ručník rozviňte a sundejte ho ze stolu. Nyní využijete druhý ručník, na který oděv rozložte a jemně natáhněte. Měl by se vrátit do původní velikosti. Takto nechte oblečení několik hodin vysychat. Budete skutečně ohromeni účinky této jednoduché metody. Nezapomeňte, že oblečení nesmíte vymáchat v čisté vodě. Dětský šampon musí ve vláknech vyschnout, aby metoda správně fungovala.

Zdroj: https://home.howstuffworks.com/home-improvement/household-hints-tips/cleaning-organizing/how-to-brighten-colors-while-washing-clothes.htm