Sick Asian Woman Using Tissue Sneeze Home

Srazit horečku pomohou také domácí metody, které organismus nezatíží zbytečnými léky

V zimních měsících je snadné se nachladit. Pokud vás skolí horečka, je to první příznak onemocnění, kterému ale můžete zabránit. Jestli nemáte po ruce léky, které by horečku srazily, můžete si pomoci přírodními metodami, které jsou stejně účinné. Stačí mít doma potraviny, které horečku utlumí.

Na horečku se musí reagovat co nejrychleji

Ideální tělesná teplota se pohybuje kolem 36,6 stupně. Mírné odchylky nahoru i dolů jsou normální, ale sami na sobě snadno poznáte, kdy už se jedná o problém, který je potřeba vyřešit. Pokud je stav vážný, horečka se objevila z ničeho nic a navíc neklesá, vyhledejte lékaře, který vám poradí. Pokud se nejedná o nic vážného, můžete vyzkoušet domácí metody léčení.

Pomoci mohou obklady studenou vodou. Na čelo si můžete dát vlhký ručník a každých několik minut ho musíte vyměnit za nový. Kontrolujte, jestli teplota opravdu klesá a obklady pomáhají. Někteří lidé používají ke snížení horečky plátky syrových brambor, které působí protizánětlivě. Obklady můžete použít také do podkolenních jamek, nemusíte se soustředit pouze na čelo.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete si dopřávat černé nebo šípkové čaje

Čaj je velkým pomocníkem nejen při samotné horečce, ale také při dalších příznacích nachlazení. Šípkový nebo černý čaj pomůže horečku srazit. Můžete ho vyzkoušet například s malinovým džusem, citronem a trochou medu. Čaj by ale neměl být příliš horký, protože by se z ovoce vytratily potřebné vitaminy k uzdravení.

Jestliže máte horečku spojenou s bolestí v krku, pomoci si můžete teplým mlékem, do kterého přidejte česnek a med. Bude se vám lépe usínat, bolest v krku ustoupí, stejně jako horečka. Tento nápoj posílí imunitu a také tělu pomůže v boji se zákeřnými bakteriemi. Díky tomu se rychleji uzdravíte a do lékárny už nebudete muset běhat. Pomáhá také svléknout se do půl těla a přitisknout se na jiné lidské tělo. Tato metoda se aplikuje hlavně u malých dětí. Dospělý nasaje jejich teplotu a zároveň je ochlazuje.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/viral-fever-home-remedies