Closeup Flat Wasp Nest With Wasps Larvae

Sršní a vosí hnízda se nedoporučuje odstraňovat na vlastní pěst. Bodnutí může vyvolat alergickou reakci

Vosy nebo sršně patří mezi hmyz, který může způsobit nejen alergickou reakci, ale také vyděsit své okolí. Vosí hnízda je velmi nebezpečné odstraňovat, většinou se volají hasiči, kteří na to mají správnou techniku. Jejich hnízdo přitom poznáte velmi jednoduše, a to hlavně díky tomu, že se kolem něj rojí mnoho vos nebo sršní. Poradíme, jak se jich jednoduše zbavit.

Setkání s vosou může přinést alergickou reakci

Někteří lidé mohou mít na vosí bodnutí alergickou reakci, proto je potřeba se k vosám nebo sršním nepřibližovat. To může být problém hlavně v létě, protože u vody nebo jinde, kde trávíme odpoledne či večer, se mohou vosy objevit. Láká je nejen ovoce, ale také sladkosti, které máme s sebou. Pro některé může být vosí bodnutí i smrtelné. Co tedy dělat, jestli se chcete vos zbavit?

Vosy jsou sice užiteční tvorové, ale nesmí se dostat moc blízko. Většina lidí je nepotřebuje ke svému životu, protože se jedná o otravný hmyz, o který nikdo nestojí. Jestliže nemají dostatek potravy, přibližují se k lidským domácnostem, kde hledají nové útočiště. Právě proto se jich lidé obávají. Jejich hnízda mohou čítat desítky až stovky jedinců.

Zdroj obrázku: Freepik

Vosy snadno vyprovokujeme k útoku

Vosí nebo sršní hnízda najdete velmi snadno. Dělají si je nejen ve stromech, ale klidně je najdete i na půdě nebo na místě, kde mají většinou klid. Ve sklepě nebo na půdě, ale také v garáži se rády zabydlí. Je důležité se k vosímu hnízdu nepřibližovat, protože se pak vosy cítí ohrožené, a pokud vás jich několik napadne, následky mohou být fatální.

Vosy mohou škodit rostlinám na zahradě. Mohou také zabíjet včely, které jsou velmi důležité pro náš ekosystém. Jak se zbavit vosích hnízd? Raději to nechte na profesionálech, kteří mají potřebné vybavení a hlavně ochranu celého těla. Nemusí se tak bát, že je vosa štípne. Bodnutí sršní je ještě nebezpečnější než vosou, proto se jim raději vyhýbejte, pokud je to možné. Nicméně při setkání s nimi nedělejte žádné trhavé nebo prudké pohyby.

Zdroj: https://www.ateasepest.com/the-dangers-of-wasps-and-hornets