Stačí čtyři minuty a tuk na stehnech začne mizet. Vysněná postava nikdy nebyla blíž

Vnitřní strana stehen je pro ženy velmi problematická. Mnoho z nás bojuje s vrstvou nevzhledného tuku právě v této oblasti. Ukazuje se ale, že existují cvičení, která vám umožní zbavit se tohoto problému účinně a rychle. K zeštíhlení vnitřní strany stehen totiž budete potřebovat pouhé čtyři minuty.

Tuky nelze spalovat cíleně

Rosolovitá vrstva, kterou mnoho žen spatřuje na vnitřní straně stehen, není nic jiného než tuková tkáň. V posilovnách a na fitness lekcích pak často žádají trenéra, aby jim ukázal cviky, které tuto oblast efektivně procvičí. Je ale třeba si uvědomit, že dosud nebyla objevena účinná metoda spalování tuků pouze z jedné oblasti těla, takže pro zeštíhlení vnitřní strany stehen byste měli volit cviky, které urychlují spalování tuků po celém těle.

Mezi nejúčinnější cviky patří ty, které zapojí co nejvíc svalů. Svaly totiž spalují tuky nejen během cvičení, ale i po tréninku při regeneraci. Cviky na vnitřní stranu stehen nejsou nic jiného než trénink, který má za cíl toto spalování tuků urychlit. Obzvláště účinný je intervalový trénink, například tabata, což je velmi krátké, ale intenzivní cvičení.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejlepší je krátké intenzivní cvičení

čtyři minuty stačí k tomu, aby tuková tkáň z vnitřní strany stehen začala mizet. Takový trénink zlepšuje metabolismus a umožňuje spalovat další energii včetně tukové tkáně až 72 hodin po tréninku. Tabata se ale nedoporučuje začátečníkům a mělo by jí předcházet alespoň 15minutové rozehřátí, které tělo připraví na námahu. Cvičení by se mělo přizpůsobit fyzickým schopnostem.

Tabata zahrnuje spoustu účinných cviků, mezi které patří kliky (dámské i pánské) nebo aerobní skákání zvané jumping jacks. Dále využívá dřepy a skákání přes švihadlo. Často se vleže na zádech s pokrčenýma nohama a rukama za hlavou zatíná břicho zvednutím hrudníku, případně se provádí výkopy z výpadu střídavě oběma nohama.

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/fitness/a20703439/tabata-workout-routine/, https://youtu.be/0c9nDwHeWx4, https://www.womenshealthmag.com/weight-loss/a19919232/lose-thigh-fat/, https://youtu.be/-jsHynw37Xk, https://www.healthline.com/health/how-to-lose-inner-thigh-fat, https://www.shape.com/fitness/cardio/4-minute-fat-burning-miracle-tabata-workout