Stále uklizený a čistý domov nemusí být pouhý sen. K jeho uskutečnění vedou jednoduché kroky

Pro většinu žen je úklid noční můrou. Všichni chceme mít dům v čistotě, ale pro mnoho z nás to znamená mnoho hodin nepříjemné aktivity, kterou nenávidíme. Úklid ovšem nemusí být složitý. Zjistěte, co dělat, aby úklid zabral méně času i energie, ale přitom jste dosáhli dokonalých výsledků, se kterými budete spokojeni.

Pravidelnost je základ

Jakmile uvaříte hodně jídla, vaše kuchyně zaručeně vypadá jako po katastrofě. Stejně nepořádně může vypadat také stůl po udělání úkolů s dítětem. Existuje na to jen jedna dobrá rada – udržujte svůj domov denně v čistotě. Možná máte pocit, že je to ztráta času, ale zajisté se budete cítit mnohem lépe a nebudete muset dělat vše najednou. Snažte se nádobí umýt vždy po uvaření nebo každý večer před spaním. Jakmile doděláte úkoly s dítětem, ukliďte stůl. A takto postupujte se všemi aktivitami. Uvidíte, že většinou průběžný úklid zabere pár minut, ale udělá obrovský rozdíl.

Zdroj obrázku: Freepik

Vždy připraveni!

Nejdůležitější je, abyste měli vždy po ruce vše, co potřebujete na úklid. Pokud to nemáte, budete vše neustále odkládat a poté toho na vás bude hodně najednou. Mějte po ruce připravený vysavač nebo si pořiďte čisticího robota, který bude vysávat nebo vytírat kompletně za vás. Díky tomu budete mít vždy čisté podlahy, aniž byste museli něco dělat. Pro majitele mazlíčků jde o skvělou možnost úklidu. Nezapomínejte ale ani na hadry nebo prostředky, které běžně používáte. Vždy byste měli mít doma zásobu, abyste mohli uklidit, kdykoli jen budete potřebovat.

Plánujte a rozdělte si povinnosti

Plán je velmi důležitý. Určete si, ve které dny budete uklízet, žehlit nebo převlékat postele. Když budete mít vše naplánované, na nic nezapomenete a navíc nebudete mít důvod k výmluvám, protože činnosti budete dělat automaticky každý týden ve stejný den. Stejně tak si nemyslete, že úklid je povinnost jen jednoho člena rodiny. Rozdělte povinnosti mezi sebe a uvidíte, že budete mít vždy čistý domov a zároveň nebudete tak unavení.

Zdroj: https://blog.nationwide.com/how-to-clean-house-fast/