Pretty Girl Sits Chair Near Festive Christmas Tree Lots Gifts Floor Christmas Morning Large Mountain Christmas Gifts Wrapped Yellow Gold Paper Green Ribbon

Staré punčocháče ještě najdou skvělé využití. Odpadkový koš je to poslední, kam s nimi

Máte doma staré punčocháče a chcete je vyhodit? Nedělejte to! Můžete je ještě jednou využít v domácnosti a usnadnit si tak život. Dnes se podíváme na několik osvědčených způsobů, jak je znovu použít. Některé možná znáte, jiné pro vás určitě budou naprostou novinkou. Skvěle je ovšem můžete v domácnosti zrecyklovat a nemusíte je hned vyhazovat.

Šikovné síto i prostředek na čištění bot

Existuje mnoho způsobů, jak můžete staré punčocháče využít. V první řadě s nimi můžete snadno a efektivně filtrovat vše, co potřebujete. Přefiltrovat s nimi můžete i barvu. Punčocháče rozstříhejte na čtverce, dejte na plechovku barvy, omotejte gumičkou. Barvu nalijte do jiné nádoby. Všechny suché kousky zůstanou přilepené na punčocháčích a v barvě nebude ani jeden starý, suchý kousek.

Kromě toho je můžete využít také jako prostředek na čištění bot, zrcadel nebo oken. Tohle je nejspíš trik, o kterém vám říkala vaše maminka nebo babička. Tyto ženy totiž často při mytí oken používaly právě punčocháče nebo černobílé noviny na leštění oken. Velkou výhodou je, že povrch rozzáří a nezanechávají žádná vlákna.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dalšího s nimi můžete dělat?

Otřete s nimi těžko dostupná místa pod vanou nebo je obtočte kolem tyče. Stejně dobře si z punčocháčů ale můžete také vyrobit absorbér vlhkosti. Do odstřižené nohavice nasypte stelivo pro kočky a důkladně svažte, aby se hoblinky nevysypaly. Budou dokonale absorbovat vlhkost v koupelně, nebo dokonce v autě. Je to velmi jednoduché, levné a zároveň efektivní.

Když protáhnete punčocháče rukávy svetru a přivážete je ke šňůrám věšáku, můžete mnohem rychleji usušit mokré svetry. A nakonec vám pomohou s uskladněním zeleniny. Z punčocháčů snadno vyrobíte sáčky např. na brambory, které takto můžete dlouhodobě skladovat.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/g2637/new-uses-pantyhose/