pretty-girl-sits-chair-near-festive-christmas-tree-lots-gifts-floor-christmas-morning-large-mountain-christmas-gifts-wrapped-yellow-gold-paper-green-ribbon

Staré punčocháče ještě najdou skvělé využití. Odpadkový koš je to poslední, kam s nimi

Máte doma staré punčocháče a chcete je vyhodit? Nedělejte to! Můžete je ještě jednou využít v domácnosti a usnadnit si tak život. Dnes se podíváme na několik osvědčených způsobů, jak je znovu použít. Některé možná znáte, jiné pro vás určitě budou naprostou novinkou. Skvěle je ovšem můžete v domácnosti zrecyklovat a nemusíte je hned vyhazovat.

Šikovné síto i prostředek na čištění bot

Existuje mnoho způsobů, jak můžete staré punčocháče využít. V první řadě s nimi můžete snadno a efektivně filtrovat vše, co potřebujete. Přefiltrovat s nimi můžete i barvu. Punčocháče rozstříhejte na čtverce, dejte na plechovku barvy, omotejte gumičkou. Barvu nalijte do jiné nádoby. Všechny suché kousky zůstanou přilepené na punčocháčích a v barvě nebude ani jeden starý, suchý kousek.

Kromě toho je můžete využít také jako prostředek na čištění bot, zrcadel nebo oken. Tohle je nejspíš trik, o kterém vám říkala vaše maminka nebo babička. Tyto ženy totiž často při mytí oken používaly právě punčocháče nebo černobílé noviny na leštění oken. Velkou výhodou je, že povrch rozzáří a nezanechávají žádná vlákna.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dalšího s nimi můžete dělat?

Otřete s nimi těžko dostupná místa pod vanou nebo je obtočte kolem tyče. Stejně dobře si z punčocháčů ale můžete také vyrobit absorbér vlhkosti. Do odstřižené nohavice nasypte stelivo pro kočky a důkladně svažte, aby se hoblinky nevysypaly. Budou dokonale absorbovat vlhkost v koupelně, nebo dokonce v autě. Je to velmi jednoduché, levné a zároveň efektivní.

Když protáhnete punčocháče rukávy svetru a přivážete je ke šňůrám věšáku, můžete mnohem rychleji usušit mokré svetry. A nakonec vám pomohou s uskladněním zeleniny. Z punčocháčů snadno vyrobíte sáčky např. na brambory, které takto můžete dlouhodobě skladovat.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/g2637/new-uses-pantyhose/