Vegan Salad With Avocado White Wooden Table

Staré zlozvyky zničí i tu nejlepší snahu zhubnout. Bez pevné vůle to nepůjde

Některé návyky jsou spíše považované za zlozvyky. Mezi takové patří například neustálé koukání se do lednice nebo neodolání sladkostem. V každém případě byste tyto návyky měli omezit, jestli se chcete dostat do formy a zlepšit si životosprávu. Špatné stravovací návyky ale nemusí být viditelné na první pohled.

Dieta není žádné hladovění

Spousta lidí si pod pojmem dieta představuje velká omezení, která budou trvat několik týdnů nebo měsíců, a poté se znovu najede na starý stravovací režim. Je to ale hloupost, protože stravovat byste se měli tak, abyste si postavu udrželi už do konce života. Tomu je také nutné přizpůsobit jídelníček. Dieta tedy neznamená omezení, ale musíte se naučit jíst správně tak, abyste byli zdraví a udrželi se v kondici. To, že zhubnete, je jen třešnička na dortu.

Stačí změnit některé návyky a kilogramy půjdou dolů samy, navíc se nemusíte bát jo-jo efektu. Zkuste si například vařit v páře. Není totiž vaření jako vaření. Smažená zelenina na pánvi vám určitě nedá tolik vitaminů, jako když se udělá v páře. Tuk, na kterém potraviny smažíte, se vstřebá do pokrmů a ty navíc ztratí vitaminy i minerály, kvůli kterým je konzumujeme. Jestli se i tak smažení nechcete vzdát, nepoužívejte máslo ani margarín, ale zvolte například řepkový olej.

Zdroj obrázku: Freepik

Bílé pečivo vyměňte za celozrnné

Jednoduchý návyk, který můžete ještě jednodušeji změnit – bílé pečivo vyměňte za celozrnné nebo jiné. Bílá mouka, rýže nebo těstoviny jsou zlo pro každé lidské tělo. Jsou to ale snadno dostupné produkty, které najdete v každém obchodě. Nahraďte je celozrnným pečivem, dnes najdete i zdravější těstoviny nebo rýži. Dopřejte si také dostatek luštěnin. Pokud se chcete omezit na sladkém, je důležité vydržet.

Chystá se oslava narozenin nebo jste v práci dosáhli velkého úspěchu? Nikdy nepodlehněte pokušení. Jakmile si dáte malý kousek dortu, budete mít pocit, že ani větší vám nemůže ublížit. Snadno se tak znovu dostanete do pasti a budete začínat od začátku. Pevná vůle je v tomto ohledu velmi důležitá.

Zdroj: https://www.theglobeandmail.com/life/health-and-fitness/health/why-healthy-eating-causes-that-uncomfortable-feeling/article22275762/