Young Woman Trendy Pink Overall

Starší kousky do šatníku nepatří. Nový střih a správné barvy člověka omladí

Móda je plná stále se měnících trendů, se kterými je občas náročné držet krok. Pokud ale její vývoj nesledujeme, zabředáváme často do stejných kolejí, a tak vypadáme zbytečně starší a odchází nám ze vzhledu jakási radost. Zde máte souhrn pár základních pravidel, pokud chcete svůj šatník opět osvěžit.

Zapomeňte na krajkované šaty

Krajkované šaty naplňují ve spoustě šatníků roli jakési stálice. Ne pro každého jsou ale vhodné. Krajka totiž často vyzdvihuje nerovnosti a nedokonalosti kůže a může tak více upozorňovat na vrásky. Tohle se děje, zejména pokud je krajka umístěna blízko obličeje a pokud je její provedení laděno spíše do tmavých barev. Vhodné ale není ani umístění krajky na lemu šatů. V tomto případě krajka zase často rozšiřuje a nevypadá tak lichotivě jako jiné kousky. Místo krajkových šatů tak raději zvolte hladké materiály s délkou po kolena, které vám dodají elegantnější vzhled. Krajka sama o sobě také často vypadá levně a nemá hezké provedení.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyhněte se některým starším střihům

Ačkoli kdysi bývaly znakem luxusu a mládí, některým střihům už zkrátka odzvonilo. Právě tohle je důkaz toho, jak rychle se móda vyvíjí a jak neúprosně jsou starší trendy odstrčeny těmi novějšími. Příkladem tohoto jsou i hranaté kostýmky značky Chanel. Tyto kousky byly kolem 60. let minulého století velmi populární a dnes se zase částečně vrací do módy. Obecně ale dělají člověka starším, a pokud si je obleče někdo ve vyšším věku, nejsou příliš lichotivé. Pokud chcete svůj look omladit, pořiďte si spíše delší volnou bundu či sako. To dodá vašemu outfitu jinou dimenzi.

Přemýšlejte nad barvami

Výběrem tlumených tělových či tmavých barev akorát podtrhnete tmavé aspekty obličeje. Tudíž více prokouknou akorát třeba kruhy pod očima. Naopak živější barvy vás projasní. I u těch si ale dávejte pozor, aby ladily k vašemu podtónu.

Zdroj: https://www.panaprium.com/blogs/i/dress-younger