Happy Woman Park Holding Celery Smoothie

Šťávová dieta pročistí tělo a zanechá pocit lehkosti. Kilogramy půjdou samy dolů

Šťávová dieta je jedním z nejpříjemnějších a nejoblíbenějších způsobů, jak po zimě detoxikovat svůj organismus. Metoda spočívá jednoduše v tom, že nahradíte pevná jídla barevnými šťávami, které jsou plné ovoce a zeleniny. Tekutá konzistence urychlí proces trávení a pronikání živin do těla. Jestli chcete shodit pár kilo a pročistit své tělo, jde o ideální možnost.

Příprava na dietu je velmi důležitá

Před zahájením diety se doporučuje příprava, která zabere několik dnů. Díky tomu bude tato dieta ještě efektivnější a mnohem bezpečnější pro vaše tělo. Tělo nemá rádo náhlé změny. Když přejdete do diety najednou, tělo si udělá zásoby energie pro fungování, protože si nebude jisté, kdy dostane znovu živiny.

Minimálně tři dny před začátkem byste se proto měli vzdát fastfoodů, masa, moučných výrobků a cukru. Nekonzumujte ani kávu, čaj, nikotin nebo alkohol. Doporučuje se každé ráno vypít sklenici citronové vody a nezapomínat na pohyb. Chůze, rychlá chůze, běhání nebo jízda na kole budou ideální. Jezte 4× až 5× denně, ale jen lehká jídla. Dietu by neměli podstoupit děti do 16 let, těhotné a kojící ženy a senioři.

Zdroj obrázku: Freepik

Průběh diety

Dieta by neměla trvat déle než osm dnů, protože jinak byste si mohli ublížit. Denně se pije standardně 5–6 šťáv složených z neslazené zeleniny a ovoce s přidáním bylinek. Hlavním účinkem této diety je očista organismu od toxinů, které se v těle nashromáždily během zimních měsíců. Navíc při pětidenní dietě můžete zhubnout 2–3 kg.

Očista vám také může pomoci vyřešit problémy se spánkem, má pozitivní vliv na stav pokožky, posílí imunitní systém, pročistí játra a ledviny. Co byste měli udělat po ukončení diety? Jednoznačně pokračujte ve zdravém a pravidelném stravování. Jestli si ihned poté uděláte radost fastfoodem a sladkostmi, nebude vám dobře a dieta nebude mít prakticky žádný účinek.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/what-juice-diet