Woman Gloves Holding Donation Box Food Supplies People Isolation Essential Goods Oil Canned Food Cereals Milk Vegetables Fruit

Stop plýtvání jídlem! Starší potraviny nepatří do koše, ale na pánev či do trouby

Jídla je v dnešní době dostatek, a někteří dokonce vyhazují celé porce, protože je prostě nestihnou sníst a v lednici vydrží jen pár dní. Poradíme vám nějaké triky, díky kterým využijete například starý chleba nebo téměř prošlou zeleninu. Docílíte toho, že ušetříte za jídlo a taky nebudete zbytečně vyhazovat potraviny, které se ještě hodí.

Ovoce dejte do koláčů, zeleninu poduste

Ze staršího chleba můžete udělat francouzské toasty. A jak na to? Stačí jen vejce rozšlehat s mlékem, přidat vanilkový a obyčejný cukr a nakonec krajíce chleba namočit do směsi a osmažit buď na pánvi, nebo v troubě. Starou zeleninu můžete použít na zeleninový guláš. Všechnu nakrájejte na kousky, osmažte na oleji a nakonec poduste v jednom hrnci. Připravíte si tak základ například na lečo.

Jablka nebo jiné ovoce, které už nevypadá nejčerstvěji, můžete použít do dezertů, které budete mít hotové během několika minut. Jablka můžete udělat v listovém těstě, které upečete a nakonec přelijete trochou smetany. Vymyslet ale můžete různé varianty těchto dezertů. Jablka můžete také uvařit, přidat skořici a citron a vznikne tak dobré pití.

Zdroj obrázku: Freepik

S banány se dají vykouzlit skvělé snídaně nebo svačiny

Banány se mohou použít na mnoho pokrmů. Hodí se do palačinek nebo si je můžete přidat do muffinů. Je dobré vědět, že pokud přidáte do těsta banán, nepřidává se dané množství mouky, ale o něco méně. Někdy se dokonce banány dají použít místo vajec – pokud už nejsou součástí receptu. Jestli vám banán doma nevydržel a už není k jídlu, i tak se hodí. Použijte ho i se slupkou jako hnojivo pro domácí rostliny.

Banán se bude hodit také jako základ pleťové masky. Přidejte k němu okurky nebo kokosový olej a naneste na obličej. Uvidíte, že budete mít pleť rozzářenou, a to jen pomocí těchto surovin. Zeleninu, kterou přidáváte do základu vývaru, můžete použít i jako základ zeleninové paštiky. Stejně tak kroupy, které zbydou. K nim můžete přidat vejce či zeleninu a vytvořit plnohodnotné jídlo, které se hodí jako večeře.

Zdroj: https://www.which.co.uk/consumer-rights/advice/when-can-i-use-a-manufacturer-s-warranty-or-guarantee-apyZm8F75DFU