Stres po ránu rozhodí celý den. S několika návyky vykročíte do nového dne s úsměvem

Stres je pro mnoho z nás běžným ranním jevem. Do stresu nás může dostat jen to, že nestíháme a nemůžeme najít klíče či peněženku. Abyste se vyhnuli rannímu stresu, je třeba uspořádat své věci a zavést několik kroků, které vám pomohou ke klidnému ránu bez frmolu.

Začněte se připravovat již večer

Přípravy na další den by měly probíhat již večer předchozího dne. Díky přípravám si lépe dokážete zorganizovat váš ranní čas a budete stíhat lépe. Takže místo toho, abyste ráno zažívali shon a stres, nachystejte své věci již večer před spaním. To platí i pro přípravu svačiny pro děti, oběda, ale i oblečení. Potřebné věci, jako je kabelka, batoh, klíče, bunda a jiné, byste měli umístit ihned ke dveřím, abyste je jen vzali a mohli v klidu odejít do práce. V takovém případě se nemusíte stresovat, zda něco máte nebo jste to zapomněli.

Zdroj obrázku: Pixabay

Odložení budíku

Také nedoporučujeme odložení budíku po zazvonění. Jakmile vám zazvoní budík, ihned vstávejte. Již dříve bylo prokázáno, že pokaždé když zazvoní budík, naše tělo zažívá kortizolové výkyvy, proto se snažte opakovanému buzení vyhnout. Také je dobré držet budík či mobilní telefon dál od postele, abyste po zazvonění museli vstát a budík vypnout.

Uspořádejte si své věci

Chaos a nepořádek je ranním nepřítelem číslo jedna. Pokud ráno vstanete a první, co vidíte, je nepořádek, jste nervózní a nevrlí ihned ráno. Je tedy velmi důležité, abyste váš domov udržovali uklizený a hlavně uspořádaný. Klíče dávejte ihned po příchodu domů na své místo, stejně tak kabelku, peněženku, klobouk, bundu a tak dále. Tato rutina vás ušetří stresu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pár minut ranního oddechu

Pokud si vše předem připravíte, jistě si dokážete ráno najít dvě až pět minut na to, abyste si chvíli oddechli a dokázali si vypít šálek kávy nebo čaje. Nezačínejte den telefonem v ruce, rozptýlí vás to a mnohdy naštve. Stoupněte si na balkon, sedněte si na terasu, jednoduše se nadechněte čerstvého vzduchu a dopřejte si vonící kávu. A to především teď přes léto. Budete veselí, dobře naladění. Jednoduše se pozitivně nalaďte a to, co se stalo včera, nechte za vámi a žijte dneškem. Vše má své řešení, a pokud takhle budete pokračovat každé ráno, vaše produktivita v práci bude stoupat.

Zdroj: https://www.brainline.org/article/stress-management-how-reduce-prevent-and-cope-stress