strie1

Strie trápí mnoho žen, kromě odborného zákroku ale existují i jiné účinné metody

Nezáleží na tom, zda je vám 20, 30 či 50. Strie se mohou objevit v jakémkoliv věku. Jsou způsobené převážně nedostatkem kolagenu a elastinových vláken v daném místě v období intenzivního růstu, což je dospívání, dále těhotenství, ale i přibírání. Často mají intenzivní červenou barvu, která v průběhu času bledne. Mnoho žen s tímto problémem bojuje i dlouhé roky, často ale neúspěšně. Jak se se striemi tedy vypořádat?

Zdroj obrázku: Freepik

Nemusíte být nešťastní

Strie nepředstavují žádnou skrytou chorobu, která by vám mohla nějakým způsobem ublížit. Jsou velmi časté a popravdě řečeno, je těžké najít tělo, které na sobě nemá ani jednu strii, kromě dětí. Přibližně 90 % těhotných žen trpí striemi, 70 % dospívajících a 40 % mužů. Lidé pouze strie dobře skrývají, a proto je nevidíme. To, co se jeví jako velký estetický problém, je zcela běžné a neškodné. Nikdy nedovolte, aby vám někdo řekl, že jste se striemi škaredá. Chraňte své sebevědomí, každá žena je krásná!

Snižte viditelnost

Jestliže vás trápí větší množství strií na partiích, které jsou v letním období viditelné, můžete je zkusit zneviditelnit. Velmi účinnou metodou je mezoterapie, laserová terapie a také mikrodermabraze. Je ale třeba vnímat to, že strie úplně neodstraní. Také berte v potaz to, že budete muset docházet na pravidelné ošetření a čím dříve bude léčba zahájena, tím lépe uděláte. 

Zdroj obrázku: Freepik

Krémy pomohou

Aby byly strie méně vidět, pravidelně je natírejte, promazávejte a jednoduše hydratujte. Nejlepší krémy, ale i oleje budou s deriváty vitamínu A, jako je kyselina retinová. Jedná se pouze o podpůrnou léčbu a je potřeba strie řešit i vnitřně. Vhodné budou i krémy na jizvy, které jsou prodejné v lékárnách. Takové přípravky strie stáhnou. Dále také doporučujeme pravidelný příjem zeleniny, který sníží riziko vzniku strií. Dopřejte si stravu obohacenou o kolagen, a především v těhotenství svou kůži pravidelně promazávejte, aby byla vláčná a nepraskala.

Zdroj: https://www.aad.org/public/cosmetic/scars-stretch-marks/stretch-marks-why-appear