Luxurious Modern Bathroom Interior Design White Bathtub Grunge Dark Blue Wall 3d Render

Studená koupelna se díky pár trikům stane útulným místem očisty a relaxace

Koupelna je jednou z nejoblíbenějších místností každého domova. Slouží nejen k očistě těla, ale také k očistě mysli. Její příjemné vybavení, relaxační dekorace a příjemná vůně dokáží divy a z obyčejné koupelny vytvoří téměř lázně. Jak vybavit a osvěžit koupelnu tak, aby byla každá návštěva příjemným rituálem?

Rohož

Začněte pěknou rohožkou. Většina z nás si neumí představit, že bychom si stoupali z vany na studené dlaždice. Rohož by měla být příjemná na dotek a chlupatá, abyste na ní mohli vysušit mokré nohy. Nezapomínejme ji také často měnit a prát, aby ji nezahltily mikroby a aby vždy voněla svěžestí, nikoli vlhkostí.

Ručníky

Základem koupelny jsou také čisté ručníky, které mohou absorbovat nejen vodu, ale také zbytky pokožky. Teplá a vlhká vlákna ručníků umožňují velmi rychlé množení bakterií, proto oddělujte ručník na tělo, ruce a obličej, které budete pravidelně měnit a řádně vysoušet. Nezapomínejte je prát na vysoké teploty, abyste se zbavili bakterií a mikrobů!

Zdroj obrázku: Freepik

Tekuté mýdlo

Pevné mýdlo není dobrou volbou, protože se na něm hromadí spousta bakterií. Pokud chcete osvěžit koupelnu, vyměňte pevné mýdlo za mýdlo tekuté. Když vyberete pěkný obal a příjemnou vůni, použití mýdla bude o to příjemnější. Mimo jiné je tekuté mýdlo hygieničtější a jednodušší na používání.

Vonné svíčky a tyčinky

Také vonné svíčky pomohou vytvořit útulnou koupelnu. Stačí několik svíček, které v koupelně esteticky rozmístíte. Když je barevně sladíte s koupelnou a vyberete příjemnou vůni, úspěch je zaručen! Pokud nemáte rádi svíčky, nahraďte je vonnými tyčinkami. Nejen že krásně voní, ale jsou také moderním doplňkem interiéru.

Sprchový závěs

Dalším důležitým doplňkem je sprchový závěs, který je ale také skvělým útočištěm pro bakterie a často ho zapomínáme pravidelně měnit. Nejlepší interval jsou každé tři měsíce, protože v okrajích závěsu se hromadí voda a mikroby, které mohou být po delší době nebezpečné pro naše zdraví.

Zdroj: https://www.modernbathroom.com/blog/post/2019/03/06/15-things-you-can-do-to-make-your-bathroom-cozy