Suchá kůže, lámavé nehty a roztřepené konečky. Co s tím?

Všechny potíže popsané v nadpisu se u žen různého věku vyskytují poměrně běžně. Nejde o nic, co by vás ohrožovalo na životě, nebo nějakým způsobem snižovalo kvalitu života, nicméně vypadá to nehezky. A jelikož je pro ženy přirozené, že se chtějí líbit, obvykle se snaží s tím něco dělat. Jenže co?

Víte, že lámání vlasů, třepení nehtů a suchá kůže se dost často objevují společně? Mají totiž společného jmenovatele, kterým může být menopauza, těhotenství, dospívání. Někdy jsou tyto potíže dané geneticky, mohou ukazovat i na jiné onemocnění. Velmi často za nimi stojí obyčejný nedostatek vitamínů a minerálů.

Co vašemu tělu chybí?

Sice jsme zmínili vitamíny a minerály, nicméně na vině může být i dlouhodobý stres, deprese a psychická nepohoda. Možná už vám přijde šílené, jak se tohle všude dokola omílá, jenže ono je skutečně důležité žít spokojený a šťastný život. Vnitřní nepohoda se projevuje i navenek.

Dále pak může být na vině nedostatek těchto prvků:

Vitamín A: Ten je důležitý pro sliznice a kůži, jeho nedostatek způsobuje lámání nehtů na rukou i vlasů. Ale pozor, lze se jím předávkovat!

Vitamín B: Nejlepší pomocník proti lámavosti. Větší dávku potřebujete ve stresovém období.

Vitamín H: Opět má kladné účinky na lámavost vlasů a nehtů, ovšem i kůži.

Zinek: Pomáhá dokonce proti akné, je zodpovědný za zdravou a krásnou kůži.

Železo: Jestli vám vypadává podezřele moc vlasů a jste často unavení, potřebujete železo. Vyšší dávku si dopřejte v těhotenství, po porodu či při menstruaci, kdy ztrácíte dost krve.

Jak tělu všechno doplnit?

Nejlépe v potravě. Jenže málokdo si dokáže sestavit jídelníček tak, aby obsahoval skutečně všechny důležité vitamíny a minerály. Proto existují na trhu doplňky stravy. Pro zdravé nehty, kůži i vlasy vyzkoušejte například Biosil Plus s vysokým obsahem vitamínu H, zinku.