Lokty1

Suchá kůže na loktech mívá nečekané příčiny. Naštěstí je lze snadno vyřešit

Suchá kůže na loktech trápí mnoho lidí. Jedná se o problém, který se zhoršuje především v zimním období a může být způsobený řadou onemocnění, ale i nedostatečnou péčí, či dokonce špatnou stravou. Jaká příčina vám je nejblíže? Možná to bude cukrovka, psoriáza, atopický ekzém nebo jiné onemocnění, které se projeví suchou, ztvrdlou a mnohdy i popraskanou pokožkou na loktech.

Nesprávná péče

Taková ztvrdlá a suchá pokožka také může být odrazem nekvalitní péče o tělo. Zde je nutné si uvědomit, jakou péči pokožce poskytujete. Je důležité, ať už v zimě, nebo v létě, pokožku na těle a především na loktech a kolenou řádně hydratovat. Tyto klouby jsou vystavené vnějším vlivům oblečení a často se stává, že je kůže suchá, proto ji natírejte hydratačními krémy. 

Zdroj obrázku: Freepik

Špatná kosmetika

Dalším špatným vlivem může být kosmetika, ale i prací prášky, které používáte k praní vašeho oblečení. Jejich složení může mít na pokožku negativní vliv a může se projevit právě suchou a loupající se kůží na loktech, takzvanou dermatitidou. Zkuste vyměnit kosmetické přípravky, ale i prací prášek za nějaký méně agresivní.

Strava a celkově životospráva

Také je třeba přemýšlet nad tím, jak se stravujete. Jíte ve stresu? Obědváte pravidelně rychlé občerstvení? Nepijete dostatek obyčejné vody? Nejíte dost zdravých tuků? Pokud jste na všechny otázky odpověděli ano, něco je jistě špatně. Zastavte se a popřemýšlejte nad životním stylem. Doporučujeme do vaší stravy zařadit velké množství zeleniny, ovoce, ale i zdravých tuků získaných například z lněných semen, ořechů, avokáda, lososa či makrely.

Zdroj obrázku: Freepik

Takové potraviny by měly obohacovat náš jídelníček každý den. Strava bez těchto zdravých tuků, minerálů a vitamínů rozhodně nebude zlepšovat stav vaší pokožky. A pokud trpíte dermatitidou, doporučujeme používat přípravky, tedy krémy, které jsou méně agresivní a především bez parfémů.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/dry-elbows