lokty1

Suché lokty není radno podcenit. Hebkost a krásu jim navrátí domácí obklady

Pokud máte suché a zároveň tmavé lokty, nemusí to být jen otázka estetiky. Může to znamenat zdravotní problém, který je potřeba rychle vyřešit. Je vhodné se o lokty a celkově naše ruce starat pravidelně každý den. Používat můžete prostředky zakoupené v obchodě nebo si doma najít suroviny, které pomohou.

Suchými lokty trpí spousta lidí, jsou hrubé a někdy i svědí

Mezi ty, kteří suché lokty moc neřeší, patří hlavně muži. Ženy přeci jen mají blíže ke kosmetice a péči o své tělo. Jestli ale suché lokty zanedbáte, mohou začít svědit. Čím více si je budete škrábat, tím hůře potom budou vypadat. Jak ale suchým loktům předejít? Lokty patří mezi nejpoužívanější klouby na těle. Vliv na ně může mít ale také slunce, horká voda nebo pobyt v obyčejném bazénu.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro někoho suchý loket znamená příznak nemoci, například ekzému. Jestli máte pocit, že suché lokty jsou u vás neobvyklé, raději navštivte lékaře. Mohlo by se jednat o cukrovku nebo dermatitidu. Je vhodné při koupání používat na lokty hrubou žínku a mrtvou kůži opatrně odstraňovat. Zdravá pokožka dostane šanci vylézt na povrch a ruce budou o poznání hezčí.

Zkuste různé obklady a koupele z olejů

Jestli nechcete používat přípravky z drogerií nebo lékáren, vyzkoušejte například citron. Vymačkejte z něj šťávu a tou si lokty potřete. Zesvětlíte pokožku a lokty budou jemnější. Ozdravnou lázeň si vyrobíte například pomocí olivového oleje. Nalijte ho do dvou misek, lokty si do něj namočte na 10 minut a tento postup každé 2–3 dny opakujte.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete se také pravidelně mazat různými druhy olejů. Mezi nejčastější patří ricinový nebo sezamový. Existují také masti s obsahem vitaminu A a E. Špatná není ani obyčejná vazelína, která je velmi mastná, nebo dětský olej. Všechno by mělo suchým loktům i vám pomoci. Důležité je naučit se o sebe dbát pravidelně, protože jinak práce přijde vniveč. Za několik týdnů uvidíte, že vaše lokty prokouknou.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/dry-elbows#avoid-irritating-fabrics