lokty1

Suché lokty vyžadují speciální hydratační péči, kterou si však snadno dopřejete i doma

Patříte i vy mezi velkou skupinu lidí, kteří se perou se suchou a tvrdou kůží na loktech? Někteří z nich dokonce mívají lokty tak suché a tvrdé, že dosahují až ošklivě šedé barvy a jejich struktura připomíná hroší kůži. Můžete znát i situaci, že lokty mažete nejrůznějšími přípravky, ale bohužel nic nepomáhá.

Kvůli tomu můžete mít pocit, že je všechno marné a nemá smysl zkoušet cokoli jiného. Do všech speciálních přípravků jen vkládáte velké množství peněz a výsledky nejsou žádné. Nevadí! Máme pro vás pár tipů, díky kterým se dokážete rychle zbavit všech těchto obtíží. Dokonce vám můžeme slíbit i to, že se jedná o levné a přírodní prostředky. Jaké to jsou?

Zdroj obrázku: Freepik

Cukr a olej

Nejlepší cukr, který můžete zvolit, je ten nejjemnější, tedy moučkový. Smíchejte v mističce půl hrníčku moučkového cukru se dvěma polévkovými lžícemi oleje (ideálně olivového, který je pro lidskou pokožku nejlepší). Touto směsí lokty masírujte po dobu 4 minut, a to klidně několikrát denně několik dní po sobě. Až se kůže na vašich loktech vyhladí a zjemní, můžete masáž přestat používat.

Kokosová koupel

Pokud patříte mezi milovníky koupelí, raději vyzkoušejte tuto variantu. Není pravda, že koupel je pro pokožku nevhodná, jen záleží na tom, v čem se koupete. V našem případě bude koupel léčivá. Kokosový olej zahřejte v misce tak, aby pro vás bylo příjemné udržet v něm lokty. Zvolte si nejlépe nízkou a širokou misku. Pak lokty namočte do oleje po dobu pěti minut. Tento postup opakujte každé ráno a každý večer, dokud se vaše problémy nezlepší.

Zdroj obrázku: Freepik

Med a banán

Suchá a tvrdá kůže na loktech potřebuje jen správně hydratovat. Právě s tím vám pomůže med smíchaný s banánem. Smíchejte dvě polévkové lžíce medu s polovinou většího banánu. Ten v medu rozmačkejte vidličkou a celou směs důkladně spojte. Pečlivě natřete oba lokty a zabalte je obinadlem. Po půl hodině lokty vysvoboďte z obvazu. Opakujte každý den do zlepšení.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/dry-elbows#avoid-irritating-fabrics