Suché paty a rozpraskaná kůže nejsou jen estetický problém, vyzkoušejte domácí léčbu

Trápí vás suché paty a nevzhledná, šupinatá kůže na chodidlech? S přicházejícím létem je třeba o pokožku více dbát, aby v lehkých sandálech nebo letních pantoflích vypadala co nejlépe. Nestačí jen občas promazat nohy krémem. Důležitá je pravidelnost a také složení kosmetiky. Soustřeďte se na přípravky, které obsahují lanolin a močovinu, ty vám totiž pokožku dokonale vyhladí.

Slaný roztok několikrát týdně

Svým nohám občas dopřejte i menší lázně. Připravte si roztok mořské soli. Stačí sůl rozpustit ve vodě a nechat v ní nohy na chvíli namočené. Ideální je lázeň opakovat čtyřikrát týdně a vždy po patnácti minutách. Po koupeli nohy promažte olivovým olejem, který obsahuje spoustu vitamínů a má na pokožku blahodárné účinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud stále nic nepomáhá a paty jsou pořád na dotek drsné, veďte své další kroky do lékárny. Zde ale nehledejte žádné zázračné mastičky. Sáhněte po acylpyrinu, jelikož obsahuje kyselinu acetylsalicylovou. K tabletkám přihoďte ještě vitamín E v čisté formě. Pak do misky s vodou vhoďte čtyři acylpyriny, počkejte, až se rozpustí, a nohy v lázni chvíli máčejte. Pak do nich vmasírujte vitamín E.

Kdy je nutná návštěva odborníka

V případě, že jsou vaše chodidla ve stavu, kdy ani tyto domácí prostředky nezabírají, budete se muset nejspíš vydat do kosmetického salonu. Zde vaše paty důsledně a odborně zbaví zrohovatělé kůže a navíc vám doporučí přípravky, které je udrží krásné. Problém rozpraskaných pat se netýká jen žen, trpět jím mohou i muži.

Zdroj obrázku: Freepik

Suchá kůže na patách přitom není jen estetický problém. Jakmile začnou paty praskat, brzy se dostaví i nepříjemná bolest při každém došlápnutí. Kvůli těmto prasklinám se do těla může dostat také infekce. Existují speciální masky ve formě ponožek, které se na chodidla aplikují přes noc. V obchodech narazíte i na textilní hydratační ponožky, které se dají použít vícekrát, a mnohé z nich můžete nosit i celý den.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/cracked-heel-heal#causes