Woman Lying Chaise Near Swimming Pool

Suchou kůži na chodidlech zjemní pravidelná hydratační péče

Chodidla jsou část těla, o kterou se ne každý stará tak, jak má. Přece jen jsou většinu času schovaná v botách či ponožkách. Ten pravý problém ale nastává, když přijde léto a nohy v žabkách či u bazénu odhalíme. Jsou často plné zrohovatělé kůže a mozolů. Jak si s nimi tedy poradit a které nástroje se opravdu vyplatí používat?

Proč právě na chodidlech tak často vzniká zrohovatělá kůže

Chodidla jsou část těla, která je velmi namáhaná. Přece jen nesou celou naši váhu a využíváme je pořád. Zároveň je to jedno z mála míst, na kterých se nevyskytují mazové žlázy. Proces vysychání je pak o to rychlejší. Když k tomu připočtete ještě to, že většinu roku nosíme boty či ponožky, kůže pak nemá prostor zbavovat se odumřelých buněk a vznikají tak silná místa plná ztvrdlé kůže.

Tyto faktory jsou ještě umocněny, pokud svá chodidla dostatečně nehydratujete a také pokud chodíte na podpatcích nebo v botách s úzkou špičkou, které zvyšují tlak na určitou část chodidla. V létě nohám nepřidává ani slaná voda či písek. Oba totiž kůži ještě víc vysušují.

Zdroj obrázku: Freepik

Na některé trendy je při odstraňování třeba dávat pozor

Nejčastější způsoby, jak lidé tento problém řeší, jsou lufa, pemza či různé brusky. S těmito nástroji ale buďte opatrní. Příliš časté mechanické odstraňování zrohovatělé kůže vede k jejímu rychlejšímu obnovování. Je to přirozená reakce organismu. Nepoužívejte tak tyto nástroje příliš často.

Také si dejte pozor na trend exfoliačních ponožek. Tyto ponožky s AHA nebo BHA kyselinami odstraní vrchní vrstvu kůže. Při jejich použití ale může dojít k poranění a hrozí tak infekce.

Ideálním řešením je tedy hydratace. Tato metoda je neinvazivní a řeší problém hned ze zárodku. Když budete pravidelně hydratovat, ztvrdlá kůže vám postupně odejde sama a zároveň se nebude tvořit nová, jelikož budou chodidla dostatečně promazaná.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-remove-dead-skin-from-feet