Suchým chodidlům navrátí jemnost domácí zvláčňující kúra. Rozdíl bude patrný ihned

Neprospívá jim ani suchý vzduch, ani silné ponožky nebo teplé boty. Suché nohy jsou velmi nepříjemné a mohou bolestivě praskat nebo i krvácet. Stačí však jen týden na to, aby se opět proměnily v hladká a vyživená chodidla. Jak na to? Poradíme, jak postupovat.

Vyhlazující rozmarýn

Rozmarýn obsahuje oleje, které zlepšují krevní oběh a okysličují pokožku. Bylinná koupel se solí nohy zjemní, zvlhčí a vyhladí. Budete potřebovat 2 lžíce sušených bylinek, které zalijte sklenicí vroucí vody. Nechte 5 minut odstát a poté přeceďte. Nalijte do misky se dvěma litry teplé vody, přidejte 2 lžíce kuchyňské mořské soli a nohy ponořte na 10 minut.

Osušte chodidla

Chodidla jemně osušte ručníkem (neoplachujte) a vmasírujte do nich čajovou lžičku olivového oleje. Už po první koupeli bude pokožka jemná a vyživená. U popraskaných pat opakujte ošetření ještě 2krát, každý druhý den.

Zdroj obrázku: Pixabay

Exfoliace

Suchou, zrohovatělou kůži netřete pemzou ani struhadlem – ještě více byste ji poškodili a mohli byste se poranit. Pomůže efektivní peeling z citronu a jablečného octa. Smíchejte 2 lžíce cukru se lžící olivového oleje. Přidejte lžičku šťávy z citronu a lžíci octa. Masírujte nohy po dobu 2 minut, pak opláchněte teplou vodou. Opakujte toto ošetření každých 10 dní. Díky tomu se postupně odstraní hrubá kůže v okolí pat nebo prstů. Je však třeba postupovat obezřetně, aby nedošlo k poškození pokožky nebo alergické reakci.

Prevence

Smíchejte dvě polévkové lžíce práškových řas (najdete je v drogerii na poličce s přírodní kosmetikou) se 2 lžícemi olivového oleje. Tuto směs si natřete na chodidla (paty překryjte silnější vrstvou) a zabalte je do fólie. Asi po 8 minutách obklad odstraňte a směs smyjte teplou vodou. Opakujte dvakrát do týdne. Tato kúra udrží pokožku dlouhodobě vláčnou a hydratovanou a pomůže vám mít opět příjemný pocit z vašich nohou.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/324909