Sukně sluší každé ženě. Vyberte si střih, který vám sedne jako ulitý

Existuje spousta střihů sukní. Sukně může být úzká, rozšířená, krátká i dlouhá, důležité ale je, aby se v ní žena cítila přitažlivě a pohodlně. Pokud k tomu dokáže skrýt i nějaké nedostatky postavy, tím lépe. V tomto článku si představíme několik druhů sukní a prozradíme vám, která je právě pro vás ta pravá.

Hruškám sluší dlouhé sukně

Dámám, které mají postavu ve tvaru hrušky, tedy úzký pas a širší boky, to bude nejvíce slušet v dlouhé nařasené sukni. Skryje široká stehna a zvýrazní pas. K ní zvolte halenku s odhalenými rameny nebo s hlubším výstřihem. Stylisticky zajímavé je také zkombinovat dlouhou sukni s vestou přepásanou páskem, čímž opticky vykouzlíte postavu přesýpacích hodin. V létě k sukni volte sandály na podpatku, které prodlouží nohy.

Pokud potřebujete opticky zeštíhlit nohy, nenoste upnuté sukně. Ideální je áčkový střih nebo kolová sukně, která odpoutá pozornost i od silnějších lýtek. Potisk by měl být spíš méně výrazný. K tomu si obujte boty na klínovém podpatku. Snažte se pozornost přenést na tu část těla, se kterou jste spokojené. Horní polovinu těla opticky zvýrazníte velkým náhrdelníkem nebo náušnicemi.

Zdroj obrázku: Freepik

Oblé boky obepněte

Pokud máte oblé boky, neschovávejte je. Naopak volte pouzdrové sukně, které je krásně obepnou a navíc působí velmi elegantně. Snažte se vytěžit maximum ze štíhlého pasu tím, že do sukně zastrčíte spodní okraj halenky. V takovém případě ale sukně musí začínat v nejužším místě pasu. Slušet vám bude i půlkolová sukně, kterou necháte splývat přes boky a zadek. Délka sukně by měla sahat k nejužšímu místu vašich nohou.

Ženy s postavou ve tvaru jablka, tedy s většími prsy a nevýrazným pasem spolu se štíhlýma nohama, si mohou dovolit klasickou džínovou sukni ke kolenům. K té se bude nejlépe hodit volná halenka, která opticky zmenší ňadra, a tím postavu vyrovná. Také zamaskuje neexistující pas. Vyšší podpatky vám uberou kila navíc.

Zdroj: https://www.robertgoddard.co.uk/blogs/news/what-to-wear-with-a-skirt-inspiration-for-every-style