Fashion Portrait Closeup Young Elegant Woman Black Short Dress Sitting Armchair Isolated Studio Shot Foot

Sukně sluší každé ženě. Vyberte si střih, který vám sedne jako ulitý

Existuje spousta střihů sukní. Sukně může být úzká, rozšířená, krátká i dlouhá, důležité ale je, aby se v ní žena cítila přitažlivě a pohodlně. Pokud k tomu dokáže skrýt i nějaké nedostatky postavy, tím lépe. V tomto článku si představíme několik druhů sukní a prozradíme vám, která je právě pro vás ta pravá.

Hruškám sluší dlouhé sukně

Dámám, které mají postavu ve tvaru hrušky, tedy úzký pas a širší boky, to bude nejvíce slušet v dlouhé nařasené sukni. Skryje široká stehna a zvýrazní pas. K ní zvolte halenku s odhalenými rameny nebo s hlubším výstřihem. Stylisticky zajímavé je také zkombinovat dlouhou sukni s vestou přepásanou páskem, čímž opticky vykouzlíte postavu přesýpacích hodin. V létě k sukni volte sandály na podpatku, které prodlouží nohy.

Pokud potřebujete opticky zeštíhlit nohy, nenoste upnuté sukně. Ideální je áčkový střih nebo kolová sukně, která odpoutá pozornost i od silnějších lýtek. Potisk by měl být spíš méně výrazný. K tomu si obujte boty na klínovém podpatku. Snažte se pozornost přenést na tu část těla, se kterou jste spokojené. Horní polovinu těla opticky zvýrazníte velkým náhrdelníkem nebo náušnicemi.

Zdroj obrázku: Freepik

Oblé boky obepněte

Pokud máte oblé boky, neschovávejte je. Naopak volte pouzdrové sukně, které je krásně obepnou a navíc působí velmi elegantně. Snažte se vytěžit maximum ze štíhlého pasu tím, že do sukně zastrčíte spodní okraj halenky. V takovém případě ale sukně musí začínat v nejužším místě pasu. Slušet vám bude i půlkolová sukně, kterou necháte splývat přes boky a zadek. Délka sukně by měla sahat k nejužšímu místu vašich nohou.

Ženy s postavou ve tvaru jablka, tedy s většími prsy a nevýrazným pasem spolu se štíhlýma nohama, si mohou dovolit klasickou džínovou sukni ke kolenům. K té se bude nejlépe hodit volná halenka, která opticky zmenší ňadra, a tím postavu vyrovná. Také zamaskuje neexistující pas. Vyšší podpatky vám uberou kila navíc.

Zdroj: https://www.robertgoddard.co.uk/blogs/news/what-to-wear-with-a-skirt-inspiration-for-every-style