Sušení v bytě může být někdy oříšek. Nadměrná vlhkost z prádla může zdraví uškodit

Jestli bydlíte v panelákovém bytě, někdy můžete mít problém s tím, že nemáte kde sušit vyprané oblečení. V bytě, ve kterém je vysoká vlhkost, se snadno může objevit plíseň, která způsobí zdravotní problémy. Jaké mohou být následky sušení prádla v bytě a jak se problémů vyvarovat? Někdy je to velmi snadné.

Obyvatelé paneláků mají problémy se sušením

Časté praní a sušení prádla může v bytě způsobit vysokou vlhkost. Pokaždé, když prádlo sušíte, byste k tomu měli také otevřít okno nebo udělat přístup k čerstvému vzduchu. Jinak hrozí riziko, že se budou tvořit mokré skvrny na stěnách, ze kterých se pak snadno stanou plísně. A poté už bude velmi těžké se jich zbavit, navíc plísně mohou způsobit spoustu zdravotních potíží.

Navíc může vyprané prádlo zapáchat, protože nebude dostatečně vysušené. I maličká vlhkost, která se dostane do skříně, může způsobit zatuchající zápach, kterého se nezbavíte. V takovém případě bude nutné prádlo znovu vyprat a tentokrát ho nechat schnout o něco déle. V panelákovém bytě to ale může být obrovský problém. Proto lidé využívají společné sušárny, které jsou na sušení prádla přizpůsobené.

Zdroj obrázku: Freepik

Prádlo pověste hned po vyprání

Jestli chcete mít prádlo voňavé, dejte ho sušit hned poté, co se vypere. Jestli zůstane v pračce, snadno se stane, že bude také zapáchat. Malý prostor v kombinaci s vlhkostí způsobí, že se látky mohou více mačkat nebo mít sklony k poškození. Dbejte na pravidelné větrání všech místností, ve kterých sušíte prádlo. Nevhodnou místností je koupelna, která většinou nemá okna a je velmi těžké ji vyvětrat.

Zdraví máme pouze jedno a proto je potřeba se o něj starat. Existuje spousta možností, jak mít prádlo suché a zároveň být zdravý. Kromě větrání je zapotřebí mít kvalitní pračku a také prášek na praní. Prádlo vytahujte hned po skočení pracího cyklu a nezapomínejte pračku pravidelně čistit.

Zdroj: https://katykicker.com/drying-clothes-in-a-flat/