svatba

Svatba je velký den, opředený mnoha pověrami. Než řeknete své ano, buďte opatrní

Hlavně při zvláštních příležitostech nebo oslavách lidé dbají na pověry, ačkoliv jim v dnešní době není přikládaná tak velká váha, jako tomu bývalo kdysi. Při svatebním dni by se však mělo dodržovat několik tradic a pamatovat na některé pověry. Které to jsou? Podívejte se na ně.

Určitě znáte některé z pověr, které se dotýkají svatebního dne, nevěsty nebo ženicha. Jednou z nejznámějších je například ta, že by se svatba neměla konat v květnu, májové dny totiž nosí do manželství smůlu. Znáte ale i další svatební pověry?

Zdroj obrázku: Freepik

Smysl pro humor se nevyplácí

Jedna z hlavních pověr, která se týká svatby, je především varováním pro ty, kteří mají svérázný smysl pro humor. Ti se totiž mohou rozhodnout pro svatbu 1. dubna, což je apríl. Tento den je podle svatebních pověr považován za nešťastný, a tak se rozhodně k uzavření manželství nedoporučuje.

Častou pověrou, která se dodržuje snad po celém světě, se týká zkoušení svatebních šatů. U samotného výběru a zkoušky svatebních šatů by totiž neměl být nastávající manžel, nosí to smůlu do celého manželství.

Zdroj obrázku: Freepik

Další svatební pověra říká, že noc před svatbou má nevěsta dát své boty na parapet okna, díky tomu k ní i do nadcházejícího manželství proudí štěstí. Během obřadu by se měla mít na pozoru, neměla by se totiž ohlédnout. Smůla či neštěstí v manželství může být přivedena i jen ve chvíli, kdy se nevěsta ohlédne za svým závojem.

Kterou svatební kytici zvolit?

Pokud přemýšlíte, jak by měla vypadat vaše svatební kytice, pak rozhodně nevolte růže. Špičaté stonky ukazují na život plný problémů, překážek a krušných chvil. Čemu by se nevěsta měla ve svatební den určitě vyhnout, jsou perly. Perlový náhrdelník nebo náušnice vypadají sice nádherně, ke svatebním šatům se však nedoporučují. Značí slzy a neštěstí v manželství.

Zdroj: https://edition.cnn.com/2013/09/06/living/matrimony-superstitions/index.html