Nail Design Shiny Matte Nail Polish With Smooth Curves

Svěřte své nehty do rukou přírody. Pečující olejová kúra jim vrátí krásu i zdraví

Pevné a zdravé nehty jsou vizitkou každé ženy. Nezdravá strava nebo časté mytí mýdlem nebo jinými prostředky je mohou trvale poškodit. Lámavost nebo třepení nehtů tak není ničím výjimečným. Pomocí domácích prostředků jim můžete navrátit sílu, je ale potřeba také přehodnotit své stravovací návyky.

Máte slabé nehty? Posílit je můžete několika způsoby

Olivový olej může posloužit jak první pomoc, pokud máte slabé nehty. Pomáhá opravit případná poškození nehtů, změkčí kutikuly a také je skvěle hydratuje. Můžete ho smíchat teplý s troškou vody a jemně vmasírovat do nehtů. Nechte patnáct minut působit a opláchněte vodou. Léčbu můžete opakovat i třikrát denně, když budete mít volnou chvíli. Olivový olej můžete smíchat i s citronovou šťávou a nanášet ho pomocí vatových tamponů. Následně si nasaďte bavlněné rukavice a nechce po celou noc působit. Ráno jen opláchněte vodou.

Pomoci může i obyčejný zelený čaj. Ten zajistí nehtům sílu a zdraví. Navíc jsou zelené čaje plné antioxidantů, které brání lámavosti a nehty přirozeně posilují. Jestli jste kuřáci, můžete se díky zelenému čaji zbavit žlutého zabarvení. Stačí jen uvařit zelený čaj, namočit do něj na 10–‍15 minut všechny nehty a proces opakovat dvakrát týdně. Připravit si můžete také směs, zelený čaj smíchejte se solí a několika kapkami oleje z pšeničných klíčků. Do směsi namočte nehty a usušte ručníkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste olej z čajovníku, který je zázračnou přísadou

Olej z čajovníku je univerzálním prostředkem, kterým můžete posílit poškozené nehty. Pomáhá také proti plísni, takže se nemusíte bát ho použít, i když vaše nehty nevypadají nejlépe. Přírodním způsobem jim můžete pomoci. Stačí nalít několik kapek oleje do misky s teplou vodou a nehty do ní namočit. Počkejte několik minut a následně opláchněte vodou. Můžete opakovat několikrát týdně.

Pomoci může také lněné semínko, které obsahuje velké množství vitaminu B, hořčíku nebo draslíku. To učiní vaše nehty silnější. Lněné semínko si můžete nasypat například do jogurtu nebo si koupit přímo lněný olej a s ním masírovat nejen nehty, ale také jejich okolí. Po použití můžete navléknout bavlněné rukavice a nechat působit nejlépe přes noc.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/nails/art-20044954