Boty1

Svou vášeň pro boty nemusíte krotit, s pár triky všechny snadno uskladníte

Existuje řada lidí, převážně žen, která vlastní velké množství nejrůznějších párů bot a boty tak pro ně představují prakticky sběratelský koníček. Stává se dokonce, že některé z nich nenajdou ani své praktické využití. Jak ale boty přibývají, nastává problém, kam a jak je ukládat, aby nezabíraly příliš místa. Naštěstí existují užitečné triky, díky nimž budete moct svou sbírku i nadále doplňovat o nové módní kousky. Můžete využít jen některý z nich nebo je případně i kombinovat podle potřeby.

Krabice od bot

K ukládání a uchovávání bot je možno využívat různé krabice, ideálně ty, v nichž byly boty zakoupeny, lze ale pořídit i jiné, z lepenky, plastu a podobně. Výhodou je to, že je lze přehledně skládat a krabice vždy působí „uklizeně“, nevýhodou však může naopak být to, že krabice přece jen zaberou více prostoru než samotné boty, což může být problém zejména v menším obydlí.

Zdroj obrázku: Freepik

Drátěná sestava na zeď

K uchovávání bot můžete využít drátěnou sestavu, která se skládá z drátěné konstrukce potřebné výšky a výstupků, na které je možno boty nasadit. Tyto sestavy se hodí jak k zavěšení na zeď, například do výklenku v předsíni, tak také do prostornější šatní skříně. Výhodou jsou nízké pořizovací náklady a variabilita využití, nehodí se však obvykle například pro vyšší boty, dětské boty a podobně.

Botník pro celou rodinu s podložkami z plastu

Pro početnější domácnost nebo pro ty, kteří mají tendenci boty hromadit, je zřejmě nejlepším řešením pořídit prostornější výklopný botník, ideálně takový, který má různou výšku pater nebo možnost ji nastavit tak, aby mohl pojmout například i vyšší zimní boty bez nutnosti je ohýbat a deformovat je. Výhodou těchto botníků je nejen přehlednost, ale také správné větrání, s nímž se při jejich výrobě počítá a které je pro optimální uchovávání bot velice důležité.

Zdroj obrázku: Freepik

Botník je vhodné vybavit podložkami z plastu, které jsou určeny vždy pro jeden pár obuvi. Jedna bota se postaví na podložku, která svírá se základnou úhel 45°, a druhá se postaví na základnu ze zadní strany podložky. Tak zabere pár jen polovinu místa, které jinak zabírá pár bot postavených vedle sebe.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/shoe-storage-ideas