mustard-seeds-spoon-table-with-flower-against-black-wooden-board

Tahle využití hořčice překvapí. Pyšní se léčivými účinky i jedinečným vlivem na krásu

Hořčice existuje hned několik druhů. Můžete si vybrat mezi plnotučnou, orientální nebo kremžskou. Hořčice by nikdy neměla chybět na žádném grilování, je skvělou přílohou například k opečenému masu nebo zeleninovým salátům. Její využití je ale mnohem širší. Zkuste ji použít například jako lék proti kašli nebo si vyrobte masku na vlasy, která je vyživí. Jak můžete hořčici ještě použít?

Hořčice jako lék proti bolesti v krku nebo na ucpaný nos

Hořčici známe především jako doplněk například párku v rohlíku, který milují hlavně děti. I v domácnosti se ale může hodit. Zkuste ji použít jako první pomoc například při bolesti v krku nebo na ucpaný nos. Stačí ji smíchat s medem, zamíchat a použít při prvních příznacích bolesti. Můžete přidat ještě trochu citronové šťávy. Kloktadlo je připravené velmi snadno a rychle a hlavně je účinné.

Zdroj obrázku: Freepik

Stejně účinně můžete bojovat proti ucpanému nosu. Smíchejte hořčici s trochou soli v misce s teplou vodou. Do směsi ponořte nohy, nechte působit tak dlouho, dokud nebude voda vlažná. Nohy si potom osušte a oblečte si teplé ponožky – nohy by měly zůstat v teple co nejdéle. Aplikujte nejlépe před spaním.

Hořčice se hodí na popáleniny i na vlasy

Jestli nevíte, jak si připravit první pomoc na popáleniny, máme řešení. Hořčice snižuje riziko vzniku nepříjemných puchýřů. Nejlepší je vytažená přímo z lednice. Naneste ji na podrážděnou pokožku, chvilku počkejte a poté místo umyjte. Pomůže i proti hmyzímu kousnutí.

Z této omáčky si snadno vyrobíte masku na vlasy, která je zjemní, budou krásně lesklé a vyživené. Hořčici můžete smíchat například s olejem a směs si nanést především na konečky a do délky vlasů. Nedávejte masku na pokožku hlavy, která by pak mohla pálit. Nechte ji na hlavě aspoň hodinu, poté vlasy umyjte. Maska bude působit jako kondicionér a vlasy půjdou snadno rozčesat.

Zdroj: https://honest-food.net/how-to-make-mustard-2/