Tajemství dlouhodobého vztahu netkví v žádné romantice. Pro spokojený partnerský život je potřeba mnohem víc

Každý z nás touží po tom, aby jeho vztah vydržel navěky. Dlouhodobé vztahy jsou nádherné, ale jde o obrovské množství práce, což si příliš lidí neuvědomuje. Na první pohled vypadají krásně, ale když se podíváte na páry, které jsou spolu desítek let, můžete si povšimnout, že svěžest z jejich vztahu je pryč a zůstala často jen zášť a vztek. Proto se podíváme na pár kroků, díky kterým si můžete udržet svěžest ve vztahu i po mnoha letech.

Zapomeňte na romantiku podle filmů a pracujte na sobě

Díváte se často na romantické filmy a máte pocit, že by měl být váš vztah stejný? Je to nesmysl. Romantická fáze trvá od 6 měsíců do 3 let. Některý pár se možná dočká toho, že u nich romantika funguje i po 10 letech, ale pro většinu končí během pár let. Opusťte očekávání trvající romantiky a užívejte si všechny fáze, které přináší dlouhodobé vztahy.

Myslete na to, že neexistuje jeden zaručený způsob, jak zůstat ve spojení a společně růst. Během let se to bude měnit a vždy to vyžaduje vědomé a trvalé úsilí, ve kterém nesmíte nikdy ustat. Nevěřte nikomu, kdo vám bude tvrdit, že jsou vztahy jednoduché. Budujte si vztah na upřímnosti a vždy říkejte, co si myslíte. Zranitelná upřímnost může působit děsivě, ale posílí to váš vztah.

Zdroj obrázku: Freepik

Kritika nemusí být špatná věc, ale všeho s mírou

Partnerovi nemusíte hned vmést do tváře všechno, co si o něm myslíte. Rozhodně mu neříkejte věci, které už jste někdy řekli. Neudělají nic pro to, aby posílily vaše manželství. Hlavní ale je, abyste říkali pravdu, a jestli vás něco opravdu zlobí, klidně to partnerovi řekněte. Důležité také je, abyste měli přátele i mimo manželství.

Samozřejmě byste měli být s partnerem přátelé, ale neměli byste ho zatěžovat se všemi potřebami, které máte. Najděte si přátele mimo rodinu, se kterými budete trávit čas. Važte si svého partnera. Zní to jednoduše, ale hodně lidí na to zapomíná. Buďte vděční za někoho, kdo vás zná polovinu vašeho života, a někoho, komu důvěřujete více než komukoli jinému na světě. Váš vztah bude najednou vypadat úplně jinak.

Zdroj: https://www.bustle.com/wellness/long-term-relationships