Tajemství krásné a pevné pokožky je ukryto uvnitř. Spíše než drahé krémy pomůže změna jídelníčku

Kůže patří mezi největší orgány našeho těla. Bohužel je také nejvíce na očích a je vystavena vnějším faktorům, jako je slunce, zima nebo vítr. Proč je tak důležité se o pokožku starat? Můžete si pomoci nejen různými krémy, ale pokud budete jíst vhodné potraviny, rozhodně neprohloupíte.

Je lepší kosmetika, nebo dieta?

Pokožku zpevníte nejlépe tak, že budete jíst správné potraviny. Kůže je velmi křehká. Dostává se denně do kontaktu s různými povrchy. Kolísání teplot, zima, teplo, vítr – to jsou všechno faktory, které ji ovlivňují. Navíc může být velmi oslabená. Není divu, že čím jsme starší, tím je kůže slabší a méně pružná. Proto je nutné se o ni starat neustále.

Můžete si vybrat, jestli se o pokožku budete starat pouze tak, že budete používat různé krémy a jinou kosmetiku, nebo zda raději zvolíte vnitřní očistu celého těla. Krémy sice mohou být účinné, zároveň ale v sobě obsahují látky, které se mohou dostat do těla, a tím pádem ho oslabit. Hloupost je mít více různých krémů. Pokožka by měla dýchat, proto bychom ji krémy měli zatěžovat co nejméně.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč naše pokožka ztrácí na pevnosti?

Jak vůbec vypadá pevná pokožka? O jaké pleti sníte? Měla by být snědá, vypnutá, nebo naopak chcete, aby byla bílá? Někdo se velmi snadno opálí, jiný zase na slunce může minimálně. Pravdou ale je, že každý chce vypadat dobře a hlavně být zdravý. Nikdo nechce mít na obličeji akné nebo černé tečky, které nevypadají hezky. Pevnost pokožky pak záleží na tom, kolik máte kolagenových vláken.

S věkem se ale postupně vytrácejí a pokožka bude potřebovat čím dál více živin. Udržet si trochu pevnosti by mělo cílem každého z nás, ať se jedná o muže, nebo ženu. S věkem se bude snižovat také schopnost buněk zadržovat vodu, ztrácí se také kyselina hyaluronová. Co tedy zařadit do jídelníčku, abyste své pokožce pomohli? Zelenina a ovoce patří do hlavní složky potravy, na kterou byste neměli zapomínat.

Zdroj: https://femslate.com/skin-tightening-foods-5-best-foods-face-skin/