Tajemství krásné pleti Francouzek tkví v polévce s detoxikačními účinky

Krása a styl jsou odjakživa výsadou nejen italských žen, ale i Francouzek. Jejich péče o pleť se skládá z několika kroků, které stále opakují a dámy se tak těší z hedvábně hebké pokožky, zářivé kůže a minima estetických vad. Vyzkoušejte tyto triky i na sobě. 

Tajemství odhaleno na pultech knihkupectví

Autorka příručky Proč francouzské ženy netloustnou věnovala tuto knihu tematicky hlavně pórku. Na stránkách knihy odhalila, že jedním z tajemství bezchybné postavy a pleti francouzských žen je krátký, dvoudenní detox založený na pórkové polévce. Mireille Guiliano ve své knize popisuje, že tato „kouzelná polévka“ je trikem, který mnoho místních žen používá po generace.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak metoda funguje

„Pórek je mírně močopudný a užívání polévky po dobu dvou dnů přináší okamžité výsledky,“ popisuje autorka. Samotný detox se jeví jako docela omezující, protože spočívá v konzumaci stejného jídla každé dvě nebo tři hodiny. K tomu je možné přiřadit rybu nebo určité druhy masa. 

Uvařte si polévku i vy

Recept je docela jednoduchý. Kilogram pórku dobře očistěte a opláchněte, abyste ho zbavili špíny. Zelené části odřízněte, zeleninu vložte do hrnce, zalijte vodou a vařte 20‍-‍30 minut. Nálev odložte stranou a bude vám sloužit další dva dny. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Úprava receptu

Tento recept lze samozřejmě upravit, pokud potřebujeme polévku, která lépe zažene hlad. Pór povaříme s česnekem, olejem a kořením v zeleninovém vývaru.

Nejde však o samotný recept, ale o nejvýznamnější látku v něm. Polévka je totiž obzvláště bohatá na betakaroten, který se v těle přeměňuje na vitamin A, jenž je nezbytný pro regeneraci kožních buněk, přispívá ke zvýšené produkci kolagenu a elastinu. Pórek obsahuje mnoho sloučenin síry, které pomáhají játrům jemně čistit tělo, což může také pomoci zlepšit vzhled vaší pokožky.