Model 3815796 1920

Také v domácích podmínkách lze získat hladké paty jako ze salonu, v péči pomáhají i potraviny

Suché a popraskané paty jsou velice nepříjemnou záležitostí. Jistě už potrápily každou ženu a mnohé pochopitelně ještě několikrát potrápí. Pokud jste v situaci, kdy potřebujete problém řešit a salony jsou zavřené, najděte řešení u vás doma. Zvláště, když vaše paty:

  • nevypadají pěkně,
  • způsobují zachytávání (například při spaní se zachytáváte za prostěradlo),
  • znepříjemňují chůzi. 

Také nošení ponožek (obzvláště těch silonových) je velmi nepříjemné a nezřídka může dojít k jejich roztržení. Špatný stav pokožky může způsobit velké nepohodlí při chůzi. Proto stojí za to postarat se o jeho správnou hydrataci. Zde jsou nejúčinnější metody, jak se zbavit drsných pat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Odstraňování drsné kůže

Velmi účinným odstraňovačem tohoto problému je právě pemza. S její pomocí odstraníte drsnou kůži poté, co jste paty namočily. Je ale zapotřebí tento postup neustále opakovat. Mnohem lepším řešením je postarat se o hydrataci pokožky – a to platí také u suché pokožky na patách.

Med

Med je jedním z nejlepších prostředků pro zvlhčení suché pokožky. Je to jedna ze základních složek celé spousty krémů. Navíc má antibakteriální vlastnosti a podporuje léčbu infekcí, včetně těch, které se vyvíjejí na pokožce. Jak pomocí medu zvlhčit paty? Stačí jej přidat do misky s teplou vodou, důkladně promíchat a poté namočit nohy. 20minutová koupel zajistí pokožce odpovídající úroveň vlhkosti.

Bambucké máslo

Bambucké máslo je dobré použít až poté, co si po koupeli změkčíte pokožku pemzou. Takto připravené paty lépe vstřebají bambucké máslo. Stačí si natřít nohy a dát na ně ponožky. Nechte působit přes noc.

Banány

Banány obsahují enzymy, které se podílejí na růstu nových kožních buněk. Stačí, když jeden banán rozmixujete společně se dvěma lžícemi kokosového oleje. Vmasírujte do pokožky a nechte působit 20 až 30 minut. Opláchněte teplou vodou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Parafín

Tato metoda patří k nejlevnějším, přesto je velice účinná. Rozehřejte parafín a přidejte do něj kokosový olej. Naneste na paty a nechte působit přes noc. Je dobré pořídit si speciální ponožky, které nepropustí.

Zdroj: hansaplast.hu, Autorský text